A jövő értelmisége

Ünnepélyes keretek között díjazták Nagykárolyban azon diákokat, akik kiváló eredményeket értek el a különböző országos tantárgyversenyeken, illetőleg az őket felkészítő oktatókat. A Károlyi-kastélyban otthonra lelt alkalmon 46 diák és az őket felkészítő 36 tanár kapott oklevelet és pénzbeli ösztönzést.

A rendezvény kezdetén Bogdan Georgescu kulturális igazgató, illetve Várna Levente tanügy igazgató köszöntötte az egybegyűlteket. Tehetséges és szorgos embereknek nevezte őket, a díjazottakat Kovács Jenő polgármester. Méltatásában kérte őket, hogy mindörökre maradjanak nagykárolyiak. Amennyiben van rá lehetőségük, az egyetemi évek befejezése után térjenek vissza, de legalábbis viseljék a szívükön a város sorát.

A díjazottaknak az elöljáró és az adott oktatási intézmény vezetői adták át a jutalmat.

Elméleti Líceum

Név

Tantárgyverseny

Kiérdemelt díj

Postol Evelyn

német

dicséret

Tărâță Paul

fizika

részvétel

Stan Geanina

latin

részvétel

dicséret

Sabău Adrian

latin

részvétel

László István

magyar

Implom József-helyesírási verseny

dicséret

részvétel

Kințel Alexandra

magyar

Implom József-helyesírási verseny

Solomon Marcus nyelvészeti verseny

dicséret

dicséret

dicséret

Kovács Péter Zoltán

magyar

I. helyezés

Druțaș Diana

biológia

részvétel

Szolnoki Vivien

római katolikus hittan

részvétel

Halmosi Henrik

római katolikus hittan

részvétel

Balog Alexandra

római katolikus hittan

részvétel

Heveli Heiga Helen

római katolikus hittan

dicséret

Gaja Dorottya

római katolikus hittan

dicséret

Menzák Eszeter

római katolikus hittan

részvétel

Sarkadi Rebeka

angol

részvétel

Pop Ciprian

kémia

dicséret

Gnand Patrik

informatika

részvétel

Majer Alexandra Blanka

német (anyanyelvi szint)

részvétel

Czier Norbert

matematika

részvétel

Holczli Valter

matematika

részvétel

Petkes Kinga

matematika

részvétel

Muszka Zsuzsa

Implom József-helyesírási verseny

részvétel

Sucală Cătălin

romániai kulturális és civilizációs országos verseny

részvétel

Gabor Tania

romániai kulturális és civilizációs országos verseny

részvétel

Deac Crețu Adina

romániai kulturális és civilizációs országos verseny

részvétel

Costea Nicolae Viorel

virtuális társadalmi és történelmi verseny

részvétel

Wegendt Erich

Bolyai Farkas országos tantárgyközi verseny

dicséret

Domokos Blanka

Fürkész helyesírási verseny

III. helyezés

Latiș Mălina

földrajz

részvétel

Mateș Claudia

Adolf Haimovici alkalmazott matematikai verseny

dicséret

Kin Alaric

Adolf Haimovici alkalmazott matematikai verseny

részvétel

Kalazanci Szent József Római Katolikus Líceum

Koch Vanessa Kriza János versmondó verseny dicséret
Muszka Csaba Simonyi Zsigmond helyesírási verseny

matematika

dicséret

dicséret

Akkermann Zoltán

Simonyi Zsigmond helyesírási verseny

II. helyezés

Schlachter Kincsö

Implom Jozsef helyesírási verseny

Adolf Haimovici alkalmazott matematikai verseny

részvétel

részvétel

Légrádi Zsófia

római katolikus hittan

I. helyezés

Hevele Hannelore

római katolikus hittan

dicséret

Iacob Bianca

római katolikus hittan

dicséret

Lechli Felix

római katolikus hittan

részvétel

Fekete Bettina

római katolikus hittan

részvétel

Bidi Cristina

római katolikus hittan

részvétel

Kun Viktoria

római katolikus hittan

részvétel

Iuliu Maniu Műszaki Kollégium

Ostate Paula

Adolf Haimovici alkalmazott matematikai verseny

részvétel

Simion Bărnuțiu Műszaki Líceum

Oros Alexandru Gabriel

mezőgazdasági országos tantárgyverseny

részvétel

3-as számú Általános Iskola

Mák Andor

Brenyó Mihály matematikai verseny

részvétel

Școala Gimnazială Vasile Lucaciu

Racolța George

műszaki oktatás országos tantárgyverseny

részvétel

 

Felkészítők

Név

Oktatási intézmény

Lőrincz Tünde

Elméleti Líceum

Scheuermann Eva

Elméleti Líceum

Iacobuț Alina

Elméleti Líceum

Putovici Tünde

Elméleti Líceum

Szabó Csilla

Elméleti Líceum

Rusu Codruța

Elméleti Líceum

Ludescher-Donca Anamaria

Elméleti Líceum

Mák Lilla

Elméleti Líceum

Macec Sorina

Elméleti Líceum

Gózner Róbert

Elméleti Líceum

Homoki Hannelore

Elméleti Líceum

Pop Dana

Elméleti Líceum

Czenter Enikő

Elméleti Líceum

Gaskó Gabriella

Elméleti Líceum

Pop Rodica

Elméleti Líceum

Mădăras Monica

Elméleti Líceum

Țineghe Adrian

Elméleti Líceum

Laslo Ion

Elméleti Líceum

Madai Lucian

Elméleti Líceum

Fazakas Erika

Elméleti Líceum

Mențiu Gabriela

Elméleti Líceum

Tămîian Traian

Elméleti Líceum

Farkas Ileana-Elisabeta

Iuliu Maniu Műszaki Kollégium

Botlinger Tamas

Simion Bărnuțiu Műszaki Líceum

Terheș Mircea

Simion Bărnuțiu Műszaki Líceum

Kiss Hajnalka

Kalazanci Szent József Római Katolikus Líceum

Jonucz Alfonz

Kalazanci Szent József Római Katolikus Líceum

Harghitay Elisabeta

Kalazanci Szent József Római Katolikus Líceum

Vinkler Valter

Kalazanci Szent József Római Katolikus Líceum

Likker Erika

Kalazanci Szent József Római Katolikus Líceum

Schlachter Kinga

Kalazanci Szent József Római Katolikus Líceum

Nagy Réka

Kalazanci Szent József Római Katolikus Líceum

Olea Traiana Miorita

Vasile Lucaciu Általános Iskola

Korcsmáros Gabriela

3-as számú Általános Iskola

A felkészítő tanárok 600 lejt kapnak, míg az országos szintű tantárgyversenyek részvevői 300, a dicséretet kapók 400, a harmadik helyezést kiérdemlők 600, a második 800, míg az első helyezettek 1000 lejt kapnak.

Reklámok