Az eredmények

Az anyanyelv nemzetközi napja tiszteletére a Nagykárolyi Művelődési Központ szavalóversenyt szervezett román, magyar és német nyelven, két kategóriában: V–VIII. és IX–XII. osztály, amelyre összesen 66 diák nevezett be.

A diákok a következő iskolákból jelentkeztek: Vasile Lucaciu Általános Iskola – Nagykároly, 3-as számú Általános Iskola – Nagykároly, Kölcsey Ferenc Főgimnázium – Szatmárnémeti, Simion Bărnuţiu Szaklíceum – Nagykároly, Johann Ettinger Német Líceum – Szatmárnémeti, Aurel Popp Művészeti Líceum – Szatmárnémeti, Elméleti Líceum –, Sződemeteri Általános Iskola, Szaniszlói Gheorghe Bulgăr Általános Iskola, Börvelyi Általános Iskola, nagykárolyi Kalazanci Szent József Líceum.

A zsűri tagjai: Vlad Mureșan, a Szatmárnémeti Északi Színház román tagozatának színésze, Mirela Nica, román nyelv és irodalom tanárnő, Paul Sarvadi, a kolozsvári Puck Bábszínház művészeti igazgatója, Miclăuș Nicu Sever, iskolai tanfelügyelő, Török Olga, a temesvári Állami Német Színház színésznője, Varga Sándor, a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatának színésze, Krajla Gyöngyi, a Nagykárolyi Művelődési Központ referense, Sipos Krisztina, a kolozsvári Puck Bábszínház magyar tagozatának rendezője és művészeti irányítója, teatrológus, Csóka Kinga, a fényi Polipol Mobila Kft. külkereskedelmi kapcsolatokért felelős munkatársa.

Az esemény bemondója Adrian Ștefănuți volt.

Eredmények:

Román nyelv, V-VIII. osztály:

I. – Paşca Medeea, 3-as számú Általános Iskola Nagykároly – 47,6 pont

II. – Graz Denisa, Vasile Lucaciu Általános Iskola Nagykároly – 46,5 pont

III. – Ursan Marcel, Vasile Lucaciu Általábos Iskola Nagykároly – 45,1 pont

Dicséret – David Anda, Nagykárolyi Elméleti Líceum – 44,8 pont

Dicséret – Heil Dominik, Kölcsey Ferenc Főgimnázium Szatmárnémeti – 42,75 pont

A Dumitru Ursachi költő különdíját Găbudean Bianca, a szaniszlói Gheorghe Bulgăr Általános Iskola tanulója kapta.

Magyar nyelv, V-VIII. osztály:

I. – Mester Boglárka, 3-as számú Általános Iskola Nagykároly – 47,3 pont

II. – Bakai Kincső Bíborka, Börvelyi Általános Iskola – 42,3 pont

III. – Salamon Pátrik, 3-as számú Általános Iskola Nagykároly – 42, 2 pont

Dicséret – Maroscsák Dániel, Johann Ettinger Német Líceum Szatmárnémeti – 42 pont

Dicséret – Leitner Gerlinde, Johann Ettinger Német Líceum Szatmárnémeti – 40,5 pont

Német nyelv, V-VIII. osztály:

I. – Maroscsák Dániel, Johann Ettinger Német Líceum Szatmárnémeti – 38,5 pont

II. – Sarah van Beylen, Johann Ettinger Német Líceum Szatmárnémeti – 34 pont

III. – Leitner Gerlinde, Johann Ettinger Német Líceum Szatmárnémeti – 30 pont

Dicséret – Chilințan Iulia, Johann Ettinger Német Líceum Szatmárnémeti – 29,5 pont

Dicséret – Lajos Alexandra, Nagykárolyi Elméleti Líceum, 27,3 pont

Román nyelv, IX-XII. osztály:

I. – Bodea Larisa, Nagykárolyi Elméleti Líceum – 44,60 pont

II. – Duțescu Darius, Nagykárolyi Elméleti Líceum – 44,40 pont

III. – Sabău Adrian, Nagykárolyi Elméleti Líceum – 43,75 pont

Dicséret – Mocan Andreea, Nagykárolyi Elméleti Líceum – 40,05 pont

Dicséret – Imre Stefania, Kölcsey Ferenc Főgimnázium Szatmárnémeti – 25 pont

Magyar nyelv, IX-XII. osztály:

I. – Kocsis Anett Anna, Kalazanci Szent József Líceum Nagykároly – 41,25 pont

II. – Csizmár Bernadett, Kalazanci Szent József Líceum Nagykároly- 41.20 pont

III. – Pataki Dorottya, Nagykárolyi Elméleti Líceum – 40.6 pont

Dicséret – Török Bálint, Kalazanci Szent József Líceum – 39,8 pont

Dicséret – Barta Tamás, Simion Bărnuţiu Szaklíceum Nagykároly – 38,9 pont

Német nyelv IX-XII. osztály:

I. – Gozner Alexandra, Nagykárolyi Elméleti Líceum – 32,7 pont

II. – Silaghi Melissa, Nagykárolyi Elméleti Líceum – 28,3 pont

Az idén első alkalommal az első három helyezett pénzjutalomban is részesült, I. díj 300 lej, II. díj 200 lej, III. díj 100 lej. Köszönet támogatóinknak: Nagykárolyi Polgármesteri Hivatal, Fluid Group Hagen Kft. Nagykároly, Reitler Kft. Nagykároly, Magnum Kft. Szatmárnémeti.

A Nagykárolyi Művelődési Központ munkatársai