Nagykárolyi Sportgála

Szervező: a Nagykárolyi Polgármesteri Hivatal Kulturális és Sportigazgatósága.

2017-ben a nagykárolyi sportolók a felkészítőik társaságában számos versenyen vettek részt, méghozzá nem is akárhogyan, hanem öregbítve a nagykárolyi sportmozgalom hírnevét. A sportigazgatóság ezúton is köszönetet mond azon vállalkozásoknak és magánembereknek, amelyek, illetve akik hozzájárultak ezekhez a kiemelkedő eredményekhez. Ugyanakkor üdvözlik a szülőket, teszik ezt annak okán is, hogy a sport felé terelgetik a gyermekeiket. A sportigazgatóság díjait Keizer Lajos legendás nagykárolyi labdarúgó, a város jelenlegi alpolgármestere adta át.

 

 

Karbirkózás – Nagykárolyi BODYBUILDER GYM

Sipos László, 5. helyezett, Pro Nutrition Grand Prix

Mitrácska Attila, 4. helyezett a Nagykárolyban megtartott Bodybuilder Gym Karbirkózási versenyen

Nistea Gheorghe, 2. helyezett a Nagykárolyban megtartott Bodybuilder Gym Karbirkózási versenyen

Luczás Norbert, 3. helyezett a Nagykárolyban megtartott Bodybuilder Gym Karbirkózási versenyen

felkészítő: Pete-Komáromy Gergő.

POWERLIFTING – FIT FORCE Sportklub, Nagykároly

Daniel Mureșan.

Repülőgép-modellezés – Nagykárolyi Diákklub

országos versenyeken:

Reitler Alex I. helyezés;

Fischer Mátyás III. helyezés;

Veber Mihai I. helyezés;

Veber Mihai–Bertók Csaba I. helyezés a Good Year kategóriában

megyeközi versenyeken:

Vandici Matei II. helyezés;

Roşu Emanuele II. helyezés;

Racolţa Erik I. helyezés;

Maran Natanael I. helyezés;

Cristea Nicolae III. helyezés.

edző: Mastan Gheorghe

Íjászat – CORVUS REGIA Sportegyesület

Szaniszlai Csaba

Széri Zselyke

Lászlófi Csaba

Dragoș Georgescu

Kóczé Orsi

felkészítő: Szaniszlai Csaba

edző: Dragoș Georgescu

Sporthorgászat

Peter Micula

Savu Ciprian

Radu Morar

Paal Norbert

Lovaglás, díjugratás – DROSERA Sportegyesület

Jakab Áron.

Biliárd

Gergely Francisc, 5. helyezés;

Oláh Gábor, 3. helyezés.

kosárlabda – Nagykárolyi PRIMO Kosárlabdaklub

játékosok:

Bíró Sára

Șimonca Ariana

Újlaki Mara

Bíró Briana

Dandoș Julia

Gáspár Paul

Újlaki Dávid

Herman Erik

Bertalan Iulian Ovidiu

Fodor Vlad Răzvan

Edzők: Timoc Florentina Anca

Csizma Róbert

Herman Csaba

Gokart – Nagykárolyi Diákklub, Nagykárolyi KART RACING Sportklub

Graz Cris

Solymosi Máté

Hartmann Dávid

Selymesi Dávid

Pakulár András

Láng Lénárd

Verdes Márk

Egli Cristian

Nagh Patrich

Saierli Francisc

Saierli Csaba

edző: Mille János

Asztalitenisz

Nagykárolyi Diákklub – Nagykárolyi TAPO

Dari Helga, a magyarországi top 12 győztese, mind a kadétek, mind a juniorok között, 33. nemzetközi szinten, 15. európai szinten;

egyéb kiemelkedő eredmények:

Szilagyi Paul – válogatott

Rad Ayana és Reitler Eliza – országos ezüstérmesek

megyei és megyeközi versenyeken díjazottak:

Costea Răzvan

Knecht Barnabás

Vaipan Alexandru

Tempe Mark

Comiati Alexandra

Pascui Nicoleta

Forgács Márk Richárd

felkészítők:

Ghic Roxana

Maran Alin

Bottyán Géza

Süveg Roland

vezetőedző: Podoba Mircea

Nagykárolyi VSK

Pink Márk

Maran Alin

Rus (Sek) Kristóf

Szilagyi Paul

Heinrich Kevin

vezetőedző: Podoba Mircea

post mortem oklevél: Macari Vasile edző

Atlétika – Elméleti Líceum, Sportiskola, Nagykároly

Țicle Denis-Cristian

Scremenț-Baciu Cătălin

Mărneanu Cătălin-Nicușor

Turcu Vlad-Alexandru

Cura Roxana-Maria

Turcu Alexia-Teodora

Racolța George-Sorin

Kinczel Antonia

Bihori Stefania

Vădan Laurențiu

Balog Olimpiu-Daniel

Bereczki Evelin

Kürti Emőke Erzsébet

veterán atlétika: Nicușor Jurj

edzők: Mărneanu Ioan, Turcu Florin

KARATE

SAKURA Sportklub

Knecht Patrik

Potrovita Sergiu

Keseru Mercedes

Vas Christofer

Molnár Patric

Sepler Márk

Simonka Rajmond

Csizmár Fanni

Márkus Csongor

Pomian Mirela

Csizmár Nándor

Molnár Theodora

edzők: Dărăban Gheorghe, Engber Ingrid

klubelnök: Engber Ingrid

Nagykárolyi KARATE DO B.K.F.S.

Bartincki Attila

Maurer Alex

Marcovici Cristina

Lăcătuș Tudor

Lăcătuș Marius

Bucureștean Tina

Bucureștean Lara

Ritli Romina

Cânțan Adelina

Mátyás Dávid

Cobzas Mariana

Keszenheimer Róbert

Keszenheimer József

Blaga Matei

felkészítő: dr. Fazekas György

Versenytánc

LEAD & FOLLOW Táncklub

Benze Márk

Magdás Johanna

Keszenheimer Róbert

Graz Denisa

Solymosi Máté

Magdás Júlia

Tömöri Mitrasca Márk

Evert Szoffi

Bagossy Zoltán

Nonn Bernadette

felkészítő: Bagossy Zoltán

Labdarúgás

női labdarúgás

Nagykárolyi Daliana –

felkészítő csoport:

Hajlak Hanna (csapatkapitány)

Meghișan Mara (hálóőr)

Luca Luana

Chiș Claudia

Găzdag Daria

Linzembold Delia

Silaghi Vivien

Ghetină Andrea

Toader Carla

Deac Ayana

Ritli Kincső

GiurgeKrisztina

Nagykárolyi Daliana – U-12-es csapat

Linzenbold Karina (csapatkapitány)

Câmpan Cristina (a turné legjobb hálóőrének megválasztva)

Truczkai Jessica

Danciu Alexandra

Herman Kinga

Cheptea Denisa

Zdroba Patricia

Szilagyi Kerolein

Levente Loretta

Fodor Bianca

Románia U-15-ös keretének tagjai:

Oneț Daiana

Vicsocsány Evelin

Edző: Jurj Nicușor

Nagykárolyi Victoria VSK, Nagykárolyi Városi Sportegyesület és Nagykárolyi Kinder FC

Tilinger Dániel – Nagykárolyi Victoria VSK

Puşcaş Marius – Nagykárolyi Victoria VSK

Hevele Márk – Nagykárolyi Victoria VSK

Nyilvan Rareş – Nagykárolyi Victoria VSK

Mărneanu Cătălin – Nagykárolyi Victoria VSK

Koter Raul – Nagykárolyi Victoria VSK

Veszprémi Martin – Nagykárolyi Városi Sportegyesület

Preg Ádám – Nagykárolyi Városi Sportegyesület

Negreanu Răzvan – Nagykárolyi Városi Sportegyesület

Szénási Márk – Nagykárolyi Kinder FC

Malinetescu Yanis – Nagykárolyi Kinder FC

Tempfli Markó – Nagykárolyi Kinder FC

Sróth Zoltán – Nagykárolyi Kinder FC

Kinczel Christopher – Nagykárolyi Kinder FC

Silaghi Darius – Nagykárolyi Kinder FC

kapusedzők: Bagossy Alexandru és Cionca Aurelian

edzők: Nintaș Răzvan, Tabi Zsolt, Gindele Gergely, Csenteri József, Botos Zsolt, Botan Marius

Kézilabda

Nagykárolyi Vasile Lucaciu Általános Iskola

Bobotan Andrei edző

diákok:

Nuna Andreea Diana

Geng Dorottya

Pósz Kitti

Dohan Anastasia Maria

Nagykárolyi 3-es Számú Általános Iskola

Schrádi Gábor edző

diákok:

Baracsi Júlia

Szűcs Rebeka

Szűcs Regina

Varga Zsófia

Kalazanci Szent József Római Katolikus Líceum

Dohan Mircea edző

diákok:

Levente Loretta

Sájerli Hella

Székely Viola

Sróth Tünde

Sportesemények szervezése

Kovács Szabolcs, Gindele Gergely – Nagykárolyi Futsal Kupa, 2017

Daniel Mureșan – Strong Man 2017

Mircea Dohan – Mircea Dohan Kézilabda-emléktorna

Pete-Komáromy Gergő – SKANDENBERG Kupa – 2017

Különdíjak egykori kézilabdásoknak: Muszta Péter, Geng József, Csigi Károly, Sălăgean Iosif, oaz egykori Nagykárolyi Victoria nevében

A nemolimpiai sportágak között az év sportolója:

Bartincki Attila (Nagykárolyi Karate DO B.F.KS. – karate) – aranyérmes országos és nemzetközi bajnokságokon

Az olimpiai sportágak között az év sportolója:

hazai eredményei okán:

Denis-Cristian Țicle (Elméleti Sportlíceum – atlétika)

nemzetközi eredményei alapján:

Dari Helga (Nagykárolyi Diákklub – TAPO – asztalitenisz)

Közlemény