Odaadásból jeles

Küzdeni tudásból ismét jelesre vizsgázott a nagykárolyi labdarúgó-utánpótlás. Ugyan vert helyzetből is felálltak, azonban ma még ez sem volt elég a győzelemhez. 3–2-re nyert a nagykárolyi Victoria stadionjában a Borosjenői Sportklub.

Nem titkoltan csalódottak a károlyiak. Tabi Zsolt edzőnek felvetettük, hogy sorozatban negyedjére jutott a nagykárolyi ificsapat az országos elődöntőbe. – Ez mindenképpen örvendetes – mutatott rá –, csak sajnos úgy tűnik, nem vagyunk felkészülve erre a szintre, merthogy nem tudunk továbblépni. Hozzátartozik az is, hogy az ellenfelek is elég jók, hiszen mindegyik megyeközi bajnokcsapat. Ez a mostani alakulat is, 10 emberrel is képes a gólszerzésre… Fáj, nagyon fáj nekünk ez a vereség, de hát el kell fogadni, nincs mit tegyünk ellene. Tovább kell menni, a fiúknak tovább kell készülni. Holnap ismét nehéz meccs vár ránk, reméljük, hogy ki tudunk állni. Nagyon sok a sérült, szóval nagyon nehéz. De ezek a mérkőzések viszik előre őket. Ezekből tanulnak. Vezetünk, majd ők vezetnek, de mi fel tudunk állni, s utána mégis ők nyernek. Ebből lehet tanulni! – nyilatkozta.

Hozzátette: – Meg kell köszönjük a közönségnek a buzdítást, hiszen ismét szép számban kint voltak. Sajnos azonban ez alkalommal sem „tudtuk hozni” magunkat. Ugyan voltak lehetőségeink, még 2–2-nél is volt vagy három, ám nem sikerült azokat értékesíteni. Ők pedig elkaptak minket egy ellentámadással…

A mérkőzés amúgy biztatóan indult. Eleve a tegnapi ellenfél – akikkel döntetlent játszott a Nagykárolyi Victoria VSK – szoros meccsen maradt alul a Kolozsvári Egyetemmel szemben, 3–2 lett annak a találkozónak az eredménye. A „Viki” nyerni akart, ezzel is magyarázható, hogy 3–5–2-es felállást választott a két edző, Marius Botan és Tabi Zsolt. Jobban is kezdtek a károlyi srácok, előbb szabadrúgást rúghatott Nyilván, majd tizenegyest. Utóbbit gólra is váltotta. Azonban a vendégcsapat nem adta fel, mi több, egy szabadrúgás révén egyenlített is. A nézők skandálták a játékosoknak, hogy ne idegeskedjenek, hiszen jobbak. Kiegyenlített játék alakult ki az első félidő további részében. Ugyanakkor több nagy helyzete is volt a károlyiaknak, ám csak nem sikerült gólt szerezni a tikkasztó hőségben.

A 60. percben aztán vezetésre tesz szert a meddő játék közepette az Arad megyei bajnokcsapat. Annak ellenére, hogy több „vikis” helyzet is volt. A károlyiak nem adják fel, és emberelőnybe is kerülnek miután Preg kapust egyszerűen fejbe rúgja az egyik borosjenői támadó. Hevele révén a 87. percben meg is született az egyenlítés. A csapatnak van tartása, és minden erőtartalékukat fel is használják a srácok. Aztán, már a hosszabbítás 3. percében egy kontra góllá érik. Sajnos az aradi alakulat számára… De korábban kapufát is rúgott a Viki, s két nagy védést is be kellett mutatnia az ellenfélnek.

Holnap reggel, 9 órai kezdéssel a Kolozsvári Egyetem, a legesélyesebbnek mondott alakulat ellen játszanak.

A játékosok csalódottan hagyták el a pályát, a közönség kitartó buzdítását köszönték meg. A nézők is tapssal jelezték: méltatják a küzdeni akarást. Talán legközelebb a szerencse is melléjük áll.

Nagykárolyi Victoria VSK

Preg – Varga, Mihale, Hóhágyi – Schuller (a 70. percben Szilágyi váltotta), Nyilván, Silágyi (Balog a 80. percben), Kóter – Boldizsár – Hevele, Mărneanu. Edzők: Tabi Zsolt és Marius Botan.