Muslica- és szúnyoginvázió a vébén

Az oroszországi focivébé tegnapi napja az MTI híradásai alapján.

Harry Kane duplájával győzött az angol válogatott

Anglia labdarúgó-válogatottja Harry Kane duplájának köszönhetően 2–1-es győzelmet aratott Tunézia csapata felett az oroszországi világbajnokság G csoportjában, hétfőn.

Eredmény:

G csoport, 1. forduló:

Anglia-Tunézia 2-1 (1-1)

————————

Volgográd, 41 064 néző, v.: Wilmar Roldán (kolumbiai)

gólszerzők: Kane (11., 91.), illetve Szászí (35., tizenegyesből)

sárga lap: Walker (34.)

Anglia:

——-

Jordan Pickford – Kyle Walker, John Stones, Harry Maguire – Kieran Trippier, Dele Alli (Ruben Loftus-Cheek, 80.), Jordan Henderson, Jesse Lingard (Eric Dier, 93.), Ashley Young – Raheem Sterling (Marcus Rashford, 68.), Harry Kane

Tunézia:

——-

Muez Hasszen (Fárúk Ben Musztafi, 15.) – Jasszin Meriah, Szíám Ben Júszef, Dylan Bronn, Alí Malúl – Elljesz Shíri, Anisz Badri, Ferdzsání Szászí – Fahr al-Din Júszef, Vahbí Hazrí (Szaber Halifa, 85.), Naim Szliti (Mohamed Ben Amor, 74.)

I. félidő:

———–

11. perc: Egy bal oldali szöglet után Stones fejelt kapura, Hasszen bravúrral védett, de a kipattanó labdát Kane két méterről az üres kapuba passzolta (1-0).

34. perc: Walker könyökölte le a büntetőterületen belül Al-Din Júszefet, a megítélt tizenegyest Szászí a bal alsó sarokba lőtte (1-1).

II. félidő:

———–

91. perc: Egy jobb oldali szögletet Harry Maguire csúsztatott tovább a tizenegyespont környékéről, a hosszú saroknál egyedül álló Kane pedig közelről a kapuba fejelte a labdát (2-1).

A 11 mérkőzés óta veretlen angolok az első öt percben kétszer is betalálhattak volna, ám előbb Jesse Lingard, majd Raheem Sterling hibázott óriási helyzetben. Néhány perccel később Harry Kane már nem hibázott, majd az afrikaiak helyzetét tovább nehezítette, hogy az addig több nagy védést bemutató Muez Hasszen kapust le kellett cserélni. Bár a folytatásban is az angolok játszottak fölényben és több nagy gólhelyzetet is kialakítottak, a tunéziaiak a félidő hajrájában büntetőből egyenlíteni tudtak.

A második felvonásban jóval kevesebb lehetősége volt Gareth Southgate szövetségi kapitány csapatának, amely ugyan próbálkozott, de a tunéziai védelem jobban zárt, mint az első negyvenöt percben. Az angolok cseréket is bevetettek, de végül egy újabb rögzített helyzet vezetett eredményre: Harry Kane másodszor is egy szögletet követően talált az ellenfél kapujába, megszerezve a győzelmet Angliának.

A mérkőzésen a csapatoknak és a szurkolóknak is meggyűlt a baja a természettel: nagy muslica- és szúnyoginvázióval kellett megküzdeniük, noha a világbajnokság előtt permeteztek a Volga folyó mentén.

El-Hadarj szerint a kapusok a FIFA áldozatai

Az egyiptomi válogatott játékosa, Esszam El-Hadarj szerint az Oroszországban zajló labdarúgó-világbajnokságon pályára lépő kapusok a nemzetközi szövetség (FIFA) áldozatai a tornán használt új labda miatt.

2

„A FIFA és az egyre gyorsabban fejlődő labdarúgás áldozatai vagyunk. Négyévente változik a futball, és ehhez a mezőnyjátékosok sokkal jobban képesek alkalmazkodni, mint mi, kapusok” – vélekedett hétfőn a 45 éves hálóőr.

Hozzátette, a Telstar 18 elnevezésű új labdával is leginkább a kapusoknak gyűlik meg a baja.

Amennyiben El-Hadarj pályára lép az egyiptomiak valamelyik meccsén, megdönti a kolumbiai Farid Mondragon csúcsát, aki a legutóbbi, brazíliai torna óta a vb történetének legidősebb játékosa.

A világbajnokság csoportkörének első négy napján három szabadrúgásból is érintés nélkül gól született, ez pontosan annyi, amennyit az előző, brazíliai vb teljes időtartama alatt szereztek a játékosok. A Franciaország–Ausztrália találkozón két labda is szétrepedt, az argentinok csapatkapitánya, Lionel Messi pedig kicseréltette az egyik játékszert az Izland elleni találkozón, mert elégedetlen volt az állapotával.

Lengyel terv: egy góllal többet szereznek, mint a szenegáliak

Szövetségi kapitánya szerint jól felkészült az oroszországi világbajnokságra a lengyel labdarúgó-válogatott, és első mérkőzésén szeretné ezt bizonyítani azzal, hogy egy góllal többet szerez, mint a szenegáli csapat.

„Optimálisan használtuk ki a rendelkezésünkre álló időt, néhány játékos sokat fejlődött a közös felkészülés során” – mondta Adam Nawalka a keddi moszkvai találkozót megelőző hétfői sajtótájékoztatón.

A szakvezető ugyanakkor elismerte, hogy több futballistája kevesebbet játszott az idény során, mint ami ideális lett volna, de mint hangsúlyozta, az a legfontosabb, hogy a csapat egységes legyen.

„Már közvetlenül a sorsolás után elkezdtük a felkészülést, az információk begyűjtését. Tisztában vagyunk azzal, hogy erős csapat a szenegáli, jó játékosokkal, akik neves európai együttesekben játszanak és nagyon gyorsan képesek támadást vezetni. Mi azonban bízunk magunkban és szervezettséggel igyekszünk feltartóztatni őket. Részleteket persze nem árulok el, majd holnap meglátjuk, mi valósul meg abból, amit elképzeltünk” – tette hozzá.

Korábban a szenegáliak sajtótájékoztatóján Aliou Cissé, az afrikai csapat szövetségi kapitánya kérdésre válaszolva támadóját, Sadio Manét a világ legjobbjai közé sorolta, ezúttal Nawalkát kérték, hogy Robert Lewandowskit helyezze el a nemzetközi futballban.

„Már többször beszéltem erről, de most is kész vagyok elismételni: nagyon fontos tagja a csapatunknak, ő a kapitány, egy sztárjátékos” – mondta, majd kiemelte még a hozzáállását, azt, hogy a csapatérdeket előrébb valónak tartja az egyéni sikernél.

„Példakép lehet a fiatal labdarúgók számára a viselkedésével és azzal a sok munkával, amivel az eredményeit elérte” – folytatta.

Nawalka elárulta, véleményük szerint a H csoport nagyon kiegyenlített a képességek tekintetében – Japán és Kolumbia szerepel még itt –, ezért érdekes mérkőzésekre lehet számítani.

A sajtótájékoztatón jelen volt többek között Jakub Blaszczykowski is, aki ha pályára lép, századik alkalommal lesz lengyel válogatott.

„Minden mérkőzés megtiszteltetés. A személyes eredményem, hogy eddig eljutottam, de fontosabb a csapat sikere. Mindent elkövetünk, hogy holnap nyerjünk, majd meglátjuk, mi fog történni.”

Sima győzelemmel rajtoltak a belgák

A Panama felett aratott magabiztos, 3–0-s győzelemmel mutatkozott be Belgium labdarúgó-válogatottja az oroszországi világbajnokság G csoportjában, hétfőn.

Eredmény:

Belgium-Panama 3-0 (0-0)

————————

Szocsi, 43 257 néző, v.: Janny Sikazwe (zambiai)

gólszerzők: Mertens (47.), Lukaku (69., 75.)

sárga lap: Meunier (14.), Vertonghen (59.), De Bruyne (88.), illetve Davis (18.), Barcenas (45+2.), Cooper (49.), Murillo (51.), Godoy (57.)

Belgium:

——–

Thibaut Courtois – Toby Alderweireld, Dedryck Boyata, Jan Vertonghen – Thomas Meunier, Kevin De Bruyne, Axel Witsel (Nacer Chadli, 90.), Yannick Carrasco (Mousa Dembele, 74.) – Dries Mertens (Thorgan Hazard, 83.), Romelu Lukaku, Eden Hazard

Panama:

——-

Jaime Penedo – Michael Murillo, Roman Torres, Fidel Escobar, Eric Davis – Edgar Barcenas (Gabriel Torres, 63.), Armando Cooper, Gabriel Gomez, Anibal Godoy, José Luis Rodriguez (Ismael Diaz, 63.) – Blas Perez (Luis Tejada, 73.)

II. félidő:

———–

47. perc: egy jobbról érkező beadást röviden fejelt ki az egyik panamai védő, csapattársa csak belecsúsztatni tudott a labdába, amelyet Mertens kapásból bombázott a kapu jobb oldalába (1-0).

69. perc: De Bruyne a tizenhatos bal sarkáról jobb külsővel tökéletesen tekert az ötösön helyezkedő Lukaku fejére, a csatár pedig előre vetődve a léc alá bólintott (2-0).

75. perc: Hazard tökéletes ütemben ugratta ki a leshatáron kilépő Lukakut, aki rávezette Penedóra a labdát és a kivetődő kapus fölött a kapu közepébe emelt (3-0).

A papírformának megfelelően a belgák az első perctől fogva irányították a mérkőzést, ugyanakkor a vb-újonc panamaiak jól tartották magukat az első negyvenöt percben és néhány gyors kontrával egyszer-egyszer zavarba is hozták az európaiak védelmét.

A fordulást követően Mertens bombagóljával gyorsan előnybe került a belga válogatott – 2014-ben is a Napoli csatára lőtte csapata első vb-gólját. Panama gyorsan válaszolhatott volna, de Courtois ziccert hárított. A belgák a folytatásban felőrölték ellenfelüket és Lukaku duplájával biztosították sikerüket.

A svédek büntetővel győzték le a dél-koreaiakat

A svédek 11-esből szerzett góllal 1-0-ra legyőzték a dél-koreai csapatot hétfőn az F csoport első fordulójának Nyizsnyij Novgorodban rendezett mérkőzésén az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon.

Eredmény:

F csoport, 1. forduló:

Svédország-Koreai Köztársaság 1-0 (0-0)

—————————————

Nyizsnyij Novgorod, 42 300 néző, v.: Joel Aguilar (salvadori)

gólszerző: Granqvist (65., 11-esből)

sárga lap: Claesson (61.), illetve Kim Sin Vok (13.), Hvang He Csan (55.)

Svédország:

———–

Robin Olsen – Ludwig Augustinsson, Andreas Granqvist, Pontus Jansson, Mikael Lustig – Viktor Claesson, Sebastian Larsson (Gustav Svensson, 81.), Albin Ekdal (Oscar Hiljemark, 71.), Emil Forsberg – Marcus Berg, Ola Toivonen (Isaac Kiese Thelin, 77.)

Koreai Köztársaság:

——————-

Cso Hjun Vo – Li Jong, Dzsang Hjun Szo, Kim Joung Kvon, Park Dzso Ho (Kim Min Vo, 28.) – Li Dzse Szung, Ki Szung Jueng, Go Dzsa Csol (Li Szung Vo, 73.) – Hvang He Csan, Kim Sin Vok (Dzsung Vo Joung, 66.), Szon Hung Min

II. félidő:

———–

63-65. perc: Claesson tolta meg a labdát a 16-oson belül, a becsúszó Kim Min Vo így csak a svéd játékos lábát találta el. A játékvezető ugyan továbbot intett, később viszont videózásra megállította a játékot, majd büntetőt ítélt. Granqvist a bal alsó sarokba lőtte a 11-est (1–0).

A dél-koreaiak kezdték lendületesebben a találkozót, de a svédek szervezett védekezésükkel hatástalanították az ellenfél akcióit, majd kiegyenlítetté vált a mérkőzés. Az első félidő legnagyobb helyzetét Berg hagyta ki, aki 6 méterről a dél-koreai kapusba lőtt. A játékrész második felében a skandináv együttes irányított, de újabb komoly lehetőséget nem tudott kidolgozni. Nem alakult ki folyamatos játék, a 45 perc alatt több szabálytalanság volt (25), mint az eddigi vb-meccsek bármelyikén 90 perc alatt.

A folytatásban sem emelkedett a színvonal, a rengeteg szabálytalanság miatt sokat állt a játék. Valamelyest a svédek voltak jobbak, de ez veszélyes szituációkban nem nyilvánult meg, egy rossz ütemű becsúszás miatt 11-esből mégis sikerült előnybe kerülniük. A távol-keleti csapat hátrányban sem tudott újítani, a svéd védelem viszonylag könnyűszerrel őrizte meg az eredményt a lefújásig.