1–0-ák napja

Az oroszországi focivébé tegnapi napja az MTI híradásai alapján. Kint sincsenek az olaszok, mégis „olasz focit” láthatunk…

Nehezen nyertek a spanyolok Irán ellen

A spanyol válogatott 1-0-ra legyőzte az iráni együttest szerdán a B csoport második fordulójának kazanyi mérkőzésén az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon.

Eredmény:

B csoport, 2. forduló:

Spanyolország-Irán 1-0 (0-0)

—————————-

Kazany, Kazany Aréna, 42 718 néző, v.: Andrés Cunha (uruguayi)

gólszerző: Costa (54.)

sárga lap: Amiri (79.), Ebrahimi (92.)

Spanyolország:

————-

David de Gea – Dani Carvajal, Gerard Piqué, Sergio Ramos, Jordi Alba – Sergio Busquets, Andrés Iniesta (Koke, 71.) – David Silva, Isco, Lucas Vázquez (Marco Asensio, 79.) – Diego Costa (Rodrigo, 89.)

Irán:

—-

Ali Beiranvand – Ramin Rezaeian, Madzsid Hosszeini, Morteza Pouraligandzsi, Ehszan Hadzsszafi (Milad Mohammadi, 69.) – Omid Ebrahimi, Szaeid Ezatolahi – Karim Anszarifard (Alireza Dzsahanbakhsh, 74.), Mehdi Taremi, Vahid Amiri (Szaman Goddosz, 86.) – Szardar Azmoun

II. félidő:

———-

54. perc: Andrés Iniesta passza után Diego Costa fordult be az iráni tizenhatosra, az érkező Ramin Rezaeian pedig a spanyol támadóra rúgta a labdát, akiről az a kapuba pattant (1-0).

A spanyolok az Európa-bajnok portugálok elleni 3-3-as döntetlennel, míg az irániak a Marokkó felett aratott 1-0-s, meglepő sikerrel kezdték a tornát.

A találkozó első félideje komoly spanyol mezőnyfölényt hozott – 73 százalékban birtokolta a labdát az európai csapat -, ám nagy helyzetet a nyolc éve aranyérmes ibériaiak sem tudtak kidolgozni a szünetig, míg az irániak erejüket a védekezésre fordították.

A fordulást követően rögtön nagy lehetőségek adódtak a nagyobb sebességre váltó spanyolok előtt, s bár az irániak is tudtak veszélyeztetni, egy szerencsés találattal megérdemelten szerzett vezetést a vb előtt kinevezett Fernando Hierro együttese. Az irániakat nem fogta meg a hátrány, lesgólig jutottak, ám a mezőnyben változatlanul irányító spanyol válogatott megtartotta előnyét, és begyűjtötte a három pontot.

Suárez góljával Uruguay és Oroszország is nyolcaddöntős

A Szaúd-Arábia felett aratott 1-0-s sikerrel Uruguay, valamint a kedden Egyiptomot legyőző házigazda Oroszország is biztosította helyét a legjobb 16 között a labdarúgó-világbajnokságon az A csoport küzdelmeinek második fordulóját követően.

A szerdai találkozó a torna eddigi egyik leggyengébb színvonalú összecsapása volt, a mérkőzést egy óriási kapushibának köszönhetően a századik válogatottságát ünneplő Luís Suárez döntötte el a 23. percben.

Az orosz és az uruguayi válogatott jövő hétfőn egymás ellen dönt a csoportelsőségről.

Eredmény:

A csoport, 2. forduló:

Uruguay – Szaúd-Arábia 1-0 (1-0)

——————————–

Rosztov, 42 678 néző, v.: Clement Turpin (francia)

gólszerző: Suárez (23.)

Uruguay:

——–

Fernando Muslera – Guillermo Valera, José María Giménez, Diego Godín, Martin Cáceres – Carlos Sánchez (Nahitan Nandez, 82.), Matías Vecino (Lucas Torreira, 59.), Rodrigo Bentancur, Cristian Rodríguez (Diego Laxalt, 59.) – Luís Suárez, Edinson Cavani

Szaúd-Arábia:

————-

Mohammed al-Ovajsz – Mohammed al-Brejk, Oszama Havszavi, Ali al-Bulajhi, Jasszer al-Sahrani – Hattan Bahebri (Mohammed Kanno, 75.), Szalman al-Faradzs, Abdullah Otajf, Taiszir al-Dzsasszim (Huszein al-Mogahvi, 44.), Szalem al-Davszari – Fahad al-Muvallad (Mohammad al-Szahlavi, 78.)

I. félidő:

———-

23. perc: Egy bal oldali szögletre al-Ovajsz borzalmasan mozdult ki, elvétette a beadást, így Suáreznek öt méterről csak az üres kapuba kellett passzolnia (1-0).

Juan Antonio Pizzi, a szaúdiak szövetségi kapitánya négy helyen változtatott a nyitómérkőzésen a házigazda oroszoktól ötgólos vereséget szenvedő együttesén, többek között a kapuban ezúttal Mohammed al-Ovajsz kapott bizalmat. Az al-Ahli hálóőre tett arról, hogy ne legyen teljesen eseménytelen az első félidő, ugyanis egy szögletnél olyan borzalmasan mozdult ki, hogy a századik válogatottságát ünneplő Luís Suáreznek könnyű dolga volt a befejezéssel.

A második játékrészre még tovább esett a színvonal, szinte valódi nagy helyzet nélkül hozták le a csapatok a második negyvenöt percet. A dél-amerikaiak sikere egy percig sem forgott veszélyben.

Ronaldo góljával és Rui Patricio bravúrjaival nyert Portugália

Az Európa-bajnok portugál válogatott 1-0-ra legyőzte a marokkói csapatot szerdán a B csoport második fordulójának moszkvai mérkőzésén a labdarúgó-világbajnokságon.

Az észak-afrikai együttes 19 veretlen mérkőzéssel érkezett az oroszországi tornára, amelyen második vereségével az első búcsúzó lett annak ellenére, hogy az Irántól és Portugáliától elszenvedett 1-0-s vereség alkalmával is fölényben futballozott.

Eredmény:

Portugália-Marokkó 1-0 (1-0)

—————————-

Moszkva, Luzsnyiki Stadion, 78 011 néző, v.: Mark Geiger (amerikai)

gólszerző: Ronaldo (4.)

sárga lap: A. Silva (92.), illetve Benatia (40.)

Portugália:

———–

Rui Patrício – Cédric, Pepe, José Fonte, Raphael Guerreiro – Bernardo Silva (Gelson Martins, 59.), William, Joao Moutinho (André Silva, 89.), Joao Mário (Bruno Fernandes, 70.) – Goncalo Guedes, Cristiano Ronaldo

Marokkó:

——–

Munir el-Kadzsui – Nabil Dirar, Mehdi Benatia, Manuel Da Costa, Acsraf Hakimi – Nureddine Amrabat, Karim el-Ahmadi (Fajkal Fadzsr, 86.), Junesz Belhanda (Mehdi Carcela, 75.), M’bark Busszufa, Hakim Zijecs – Halid Butadb (Ajub el-Kabi, 70.)

I. félidő:

———-

4. perc: kisszögletet követően Joao Moutinho adott középre, Cristiano Ronaldo teljesen üresen robbant be, és 5 méterről nagy erővel a keresztléc alá fejelt (1-0).

Álomszerűen kezdődött a mérkőzés a portugálok számára, ugyanis egy szögletet követően a marokkói védők éppen a rivális legjobbjáról feledkeztek meg teljesen, Ronaldo öt méterről nem is hibázott. Ezzel megdöntötte Puskás Ferenc Európa-rekordját, a Real Madrid támadója már 85 válogatottbeli gólnál jár. Ronaldo a spanyolok elleni első mérkőzésen háromszor is eredményes volt, akkor érte be az addigi csúcstartó, 84 gólos Puskást.

Ezt követően az Európa-bajnok átadta a területet az észak-afrikai csapatnak, amely veszélyes támadásokat vezetett, de csak kisebb helyzetekig jutott, gólig nem. Sőt, a szünet előtt Guedes megduplázhatta volna a portugálok előnyét, ám a marokkói kapus bravúros reflexmozdulattal hárított.

A második félidő egy csúnyán elrontott Ronaldo-lövéssel indult, ezt követően viszont ismét a marokkóiak irányítottak, Rui Patricio bravúros védései akadályozták meg az egyenlítő találatot. Az afrikai csapat nagy erőkkel rohamozott egészen a lefújásig, de hiába próbálkozott rendületlenül, nem sikerült betalálnia, így biztosan búcsúzik a csoportkör után, míg – ha nehezen is, de – Portugália megszerezte első győzelmét a vb-n.