Izgalmas lesz a záró forduló

Az oroszországi focivébé tegnapi napja az MTI híradásai alapján. Koszovó győzte le a szerb válogatottat? 😀

Hajrágóllal fordított Svájc a szerbek ellen

A svájci válogatott fordított, és 2-1-re legyőzte a szerb csapatot az oroszországi labdarúgó-világbajnokság E csoportjának második fordulójában, pénteken Kalinyingrádban.

E csoport, 2. forduló:

Svájc-Szerbia 2-1 (0-1)

———————–

Kalinyingrád, Kalinyingrád Stadion, 33 167 néző, v.: Felix Brych (német)

gólszerzők: Xhaka (52.), Shaqiri (90.), illetve Mitrovic (5.)

sárga lap: Shaqiri (91.), illetve Milinkovic-Savic (33.), Milivojevic (39.), Matric (45+2.), Mitrovic (87.)

Svájc:

—–

Yann Sommer – Stephan Lichtsteiner, Fabian Schär, Manuel Akanji, Ricardo Rodriguez – Valon Behrami, Granit Xhaka – Xherdan Shaqiri, Blerim Dzemaili (Breel Embolo, 73.), Steven Zuber (Josip Drmic, 93.) – Haris Seferovic (Mario Gavranovic, a szünetben)

Szerbia:

——-

Vladimir Stojkovic – Branislav Ivanovic, Nikola Milenkovic, Dusko Tosic, Aleksandar Kolarov – Nemanja Matic, Luka Milivojevic (Nemanja Radonjic, 81.) – Dusan Tadic, Sergej Milinkovic-Savic, Filip Kostic (Adem Ljajic, 65.) – Aleksandar Mitrovic

I. félidő:

———

5. perc: A svájci térfélen megszerzett labdát Tadic ívelte középre jobbról, Mitrovic pedig a kapu jobb oldalába fejelt (0-1).

II. félidő:

———

52. perc: Xhaka érkezett egy blokkról lecsorgó labdára, és 21 méterről, balról nagy erővel a kapu bal oldalába csavarta (1-1).

90. perc: Shaqiri a saját térfeléről indulva lefutotta védőjét, és a kifutó kapus mellett a háló bal oldalába passzolt (2-1).

Gyors góllal szerzett előnyt a szerb együttes, amely a találkozó első negyedórájában több veszélyt teremtett, elsősorban a szélről érkező beívelések és Mitrovic révén. A svájciak lassan találtak magukra, és a játékrész második felében előttük is több lehetőség kínálkozott.

A fordulást követően a nagyobb tempóra kapcsolt svájciak egyenlítettek, s többször is veszélyeztettek, ám a megélénkült tempóban a szerbek is dolgoztak ki helyzeteket. A hajrában többször kapujuk elé szorult a szerb együttes, amely ekkor már elsősorban kontráiban bízhatott, ám ezt a fegyvert végül a svájci együttes használta eredményesebben: a meccs legjobbja, Shaqiri révén megszerezte három pontot érő második találatát, s így a vb-n első csapatként győzött úgy, hogy hátrányban volt.

David Trezeguet: a franciák akár a végéig is eljuthatnak

Az eddig látottak alapján David Trezeguet szerint a francia labdarúgó-válogatott képes lehet megnyerni az oroszországi világbajnokságot.

A világ- és Európa-bajnok futballista, akivel a nemzetközi szövetség (FIFA) egyik partnerének szervezésében találkozhattak péntek este a szurkolók a moszkvai Futballmúzeumban, úgy véli: Didier Deschamps együttese nagyon masszív, amely tisztában van a képességeivel és támadásban is jó.

„Úgy gondolom, hogy ez egy olyan csapat, amely rendelkezik a szükséges minőséggel, nagy kedvvel játszik, és akár a (torna) végéig is eljuthat” – nyilatkozott a közmédiának.

Hozzátette, hogy a vb-győzelemre korábban esélyesnek tartott további nagycsapatok egyelőre adósak az igazán jó játékkal – a németnek, a spanyolnak és a brazilnak is nehézségei vannak -, és a bár a francia együttesi is játszhatna jobban is, eddig ez a válogatott mutatott a legtöbbet.

A 40 éves Trezeguet, aki 1998-ban otthon nyert vb-t, majd két év múlva tagja volt az Eb-győztes csapatnak is, amely az ő aranygóljával verte az olaszokat a döntőben, csütörtökig a francia válogatott legfiatalabb gólszerzője volt. A Peru ellen győzelmet érő gólt szerző Kylian Mbappé azonban megelőzte őt. Előbbi 20 év és 246 nappal tartotta a rekordot, utóbbi 19 évesen és 183 naposan talált a kapuba.

„Ott voltam a mérkőzésen, gratuláltam neki. Szép teljesítmény, hogy 19 éves gólt lőtt. Ő olyan játékos, aki nem gondolkodja túl magát, egyszerűen csak futballozik” – mondta Trezeguet, kiemelve, hogy Mbappé találata győzelmet ért.

Hozzátette: a fiatal támadó büszke futballista, tisztában van a képességeivel, de azzal is, hogy van még hova fejlődnie. Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy olyan kvalitásokról tesz tanúbizonyságot, amelyek alapján már most is nagyon jó futballista és a későbbiekben is az lesz.

Trezeguet a vb-hangulatot illetően elmondta, érződik, hogy a közönség elégedett, a szurkolók elégedettek, már csak azért is, mert az oroszok nagyon jól kezdtek.

„Ennélfogva ez egy ünnep, és jól van ez így, jót tesz a labdarúgásnak” – vélekedett.

Egy jó félidő elég volt Nigériának Izland ellen

A nigériai válogatott 2-0-ra legyőzte az izlandi együttest Volgográdban pénteken az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon, a D csoport második fordulójában.

Eredmény:

D csoport, 2. forduló:

Nigéria-Izland 2-0 (0-0)

————————

Volgográd, Volgográd Aréna, 40 904 néző, v.: Matthew Conger (új-zélandi)

gólszerző: Musa (49., 75.)

sárga lap: Idowu (44.)

Nigéria:

——-

Francis Uzoho – Kenneth Omeruo, William Ekong, Leon Balogun – Victor Moses, Oghenekaro Etebo (Alex Iwobi, 90.), John Obi Mikel, Onyinye Ndidi, Brian Idowu (Tyronne Ebuehi, a szünetben) – Ahmed Musa, Kelechi Iheanacho (Odion Ighalo, 85.)

Izland:

——

Hannes Halldórsson – Birkir Saevarsson, Kári Árnason, Ragnar Sigurdsson (Sverrir Ingason, 65.) , Hördur Magnússon – Rúrik Gíslason, Aron Gunnarsson (Ólafur Skúlason, 87.), Gylfi Sigurdsson, Birkir Bjarnason – Jón Bödvarsson (Björn Sigurdarson, 71.), Alfred Finnbogason

II. félidő:

———-

49. perc: Első kapura lövéséből megszerezte a vezetést Nigéria. Egy jobboldali kontra után Ahmed Musa stoppolta le a labdát a levegőben, majd hét méterről a kapu bal oldalába bombázta (1-0).

75. perc: Újra Musa villant, szólója végén saját magát hozta helyzetbe, és közelről nem hibázott (2-0).

Két izlandi helyzettel indult az összecsapás, s bár a nigériai együttes birtokolta többet a labdát, kapura nem lőtt a sportszerű játékot hozó első félidőben. A szigetországi csapatnak viszont a hajrában is akadtak lehetőségei.

A fordulást követően gyorsan vezetést szerzett az afrikai gárda, ez pedig élénkebbé tette a játékot. Mindkét fél veszélyeztetett, újabb nigériai kapufa után Musa szép egyéni megmozdulása eldöntötte a három pont sorsát. A CSZKA Moszkva támadója a négy évvel ezelőtti, brazíliai vb-n is két gólig jutott. Bár az izlandiak egy videózás után megítélt büntetőből szépíthettek volna, Gylfi Sigurdsson kapu fölé lőtte a tizenegyest, így az eredmény már nem változott.

A zárófordulóra a már biztos nyolcaddöntős horvátok mellett a másik három együttesnek is maradt esélye a továbbjutásra: Nigéria a négy éve ezüstérmes argentin válogatottal, míg az izlandi gárda azokkal a horvátokkal találkozik, akiket megelőzött a selejtezők során.

Szerencsével szerezte meg az első győzelmét Brazília

Második mérkőzésén megszerezte első győzelmét az esélyesek közé sorolt Brazília az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon: pénteken, Costa Rica ellen, Szentpéterváron 2-0-ra nyert két hajrában esett góllal.

Costa Rica második vereségével már biztos kieső.

Brazília-Costa Rica 2-0 (0-0)

————————

Szentpétervár, 64 468 néző, v: Björn Kuipers (holland)

gólszerzők: Coutinho (91.), Neymar (97.)

sárga lap: Neymar (81.), Coutinho (81.), illetve Acosta (84.)

Brazília:

———

Alisson – Fagner, Thiago Silva, Miranda, Marcelo – Casemiro, Paulinho (Roberto Firmino, 68.), Philippe Coutinho – Willian (Douglas Costa, a szünetben), Gabriel Jesus (Fernandinho, 93.), Neymar

Costa Rica:

———–

Keylor Navas – Cristian Gamboa (Francisco Calvo, 75.), Giancarlo González, Johnny Acosta, Oscar Duarte, Bryan Oviedo – Johan Venegas, David Guzman (Yeltsin Tejeda, 84.), Celso Borges, Bryan Ruíz – Marco Urena (Christian Bolanos, 54.)

II. félidő:

———–

91. perc: Marcelo ívelt a kapu előterébe, Gabriel Jesusról Coutinho elé került a labda, aki öt méterről, Navas lábai között bepasszolta azt (1-0).

97. perc: Douglas Costa passzolt Neymarhoz, aki közvetlen közelről a kapuba lőtt (2-0).

Az első félidő a várakozásoknak megfelelően nagy brazil fölényt hozott, ez azonban meddőnek bizonyult, az elsősorban a beívelésekre építő dél-amerikai csapat csak elvétve találta el a kaput. A jól védekező rivális néha kijött a szorításból, egy-egy veszélyes kontratámadást is vezetett, de a kapuk szinte alig forogtak veszélyben.

A második játékrész hatalmas brazil helyzetekkel indult, de vagy Navas, vagy a keresztléc, vagy az egyik védő mindig hárítani tudott. A folytatásban is ők irányítottak, az ellenfél csak pillanatokra szabadult ki a saját térfeléről. A 78. percben Neymar lerántásáért előbb 11-est ítélt a bíró, majd a videóelemzés után visszavonta az ítéletét.

A hajrában továbbra is a brazilok nyomtak, s végül két késői találattal sikerült megtörniük Costa Ricát, s megszerezniük a három pontot.