Csak egy fény van: Mezőfény

Egy fényi fiatalember, Vachter Márkó ajánlotta a figyelmünkbe az alábbi kisfilmjét. Örömmel osztjuk meg az olvasóinkkal, és az alkalmat megragadva biztatjuk, hogy folytassa ezt az utat, készítsem még sok-sok hasonló mozgóképes riportot.

„Jó napot kívánok!

Vachter Márkó vagyok, egy átlagos, 12 éves, VI. osztályos mezőfényi fiú.

A hobbim a filmezés, ha a tanulás mellett marad egy kis időm, szívesen fényképezek, filmezek érdekes eseményeket.

Persze még sokat kell tanulnom, ha máshonnan nem, akkor az internetről vagy a magam kárán.

Így már sikerült egy kisfilmet összehoznom ‘A mi kis falunk’ címmel.

Egy kicsit lassan haladok, hiszen a rendezői, vágói, operatőri és egyéb munkák is rám várnak. Két barátom is segít a terepmunkákban, de a magyartanárnőmhöz is fordulhatok tanácsért. Most a deportáltakról készítünk egy dokumentumfilmet, interjúkat gyűjtünk…

Szeretnék a kis falumról is sok mindent megörökíteni, hogy sok év múlva is megnézhessük a falunk eseményeit, sikereit, örömét, bánatát.

És, hogy mi valósul meg ezekből, azt eldönti az idő… Időm van még elég…”

A fenti levelet kaptuk.

Nos, íme a kisfilm — érdemes megnézni!