Remekeltek a károlyiak

Kiváló eredményeket értek el nagykárolyi és vidékbeli diákok a Mikes Kelemen magyar nyelv és irodalom tantárgyverseny megyei szakaszában. A szatmári döntőt Szatmárnémetiben, Református Gimnáziumban tartották meg.

Az ötödik osztályosok között a következő eredmények születtek

  • Baki Maja 10-es Számú Általános Iskola Rus Annamária I. helyezés
  • Rus Lilla 10-es Számú Általános Iskola Rus Annamária II.
  • Pallai Villő Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum Heinrich Andrea III.
  • Müller Adrienn Nagykárolyi Elméleti Líceum Erdős Kinga Dicséret
  • Májer Rebeka Avram Iancu Általános Iskola Király Kinga Dicséret
  • Vakarcs Martina Nagykárolyi Vasile Lucaciu Általános Iskola Belényi Andrea Dicséret
  • Mihály Bianca-Krisztina Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum Heinrich Andrea Dicséret
  • Szmutku Zsófia Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum Heinrich Andrea Dicséret
  • Cseh Virág Tünde Avasújvárosi Általános Iskola Gázsa Tünde Dicséret
  • Gnandt Rebeka Mircea Eliade Általános Iskola Fehér Renáta Dicséret
  • Nagy Eszter Avram Iancu Általános Iskola Király Kinga Dicséret
  • Kiss Bálint Szatmárnémeti Református Gimnázium Varga-Bressel Christiane Dicséret
  • Varga Zsófia Nagykárolyi Elméleti Líceum Erdős Kinga Dicséret
  • Király Dalma Lázári Petőfi Sándor Általános Iskola Fórizs-Kiss Imola Dicséret
  • Marc Bernadett Erzsébet Sárközújlaki Petőfi Sándor Általános Iskola Balogh Kinga Dicséret
  • Balogh Petra Mircea Eliade Általános Iskola Fehér Renáta Dicséret
  • Tasnási Tamás Bălcescu-Petőfi Általános Iskola Fehér Laura Dicséret
  • Gajdos Lilla Dorka Kölcsey Ferenc Főgimnázium Forizs Enikő Dicséret
  • Magyar Panka Bălcescu-Petőfi Általános Iskola Fehér Laura Dicséret
  • Tamba Viktória Kölcsey Ferenc Főgimnázium Forizs Enikő Dicséret
  • Görög Dóra Nagykárolyi Vasile Lucaciu Általános Iskola Belényi Andrea Dicséret
  • Tepfenhart Bettina Kölcsey Ferenc Főgimnázium Forizs Enikő Dicséret
  • Pázmán Henrietta Kaplonyi Fényi István Általános Iskola Lászlóffy Csaba Dicséret

A 6. osztályosok között

  • Saierli Hanna Nagykárolyi Elméleti Líceum Fazakas Erika I. helyezett
  • Brancz Henrietta Nagykárolyi Elméleti Líceum Fazakas Erika Dicséret
  • Mezei Rebeka Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum Szász Anikó Dicséret
  • Gyerkes Fruzsina Kalazanci Szent József Római-Katolikus Líceum, Nagykároly Miklósi Blanka

A 7. osztályosok között

  • Gábor Boglárka Evelin 10-es Számú Általános Iskola Tivadar Melinda I. helyezett
  • Pataki Anna Rita Csenge Szatmárnémeti Református Gimnázium Varga-Bressel Christiane II.
  • Botos Viktória 10-es Számú Általános Iskola Tivadar Melinda III.
  • Láng Blanka Nagykárolyi Elméleti Líceum Fazakas Erika Dicséret
  • Mészáros Anna 10-es Számú Általános Iskola Tivadar Melinda Dicséret
  • Kovács Dolores Vivien Sárközújlaki Petőfi Sándor Általános Iskola Kása Enikő Dicséret
  • Máté Dóra 10-es Számú Általános Iskola Tivadar Melinda Dicséret
  • Király Rebeka Szatmárnémeti Református Gimnázium Varga-Bressel Christiane Dicséret

A 8. osztályosok között

  • Sztankovics Alexandra Kölcsey Ferenc Főgimnázium Fisár Erika II. helyezett
  • Fazakas Csenge Kölcsey Ferenc Főgimnázium Fisár Erika Dicséret

A 9. osztályosok között

  • Antal-Juszel Ingrid Bernadett Nagykárolyi Elméleti Líceum Putovits Tünde I. helyezett
  • Holl Vivien Kölcsey Ferenc Főgimnázium Téglás József II.
  • Hejer Hannelore Kölcsey Ferenc Főgimnázium Téglás József III.
  • Pap-Czier Johanna Nagykárolyi Elméleti Líceum Putovits Tünde Dicséret

A 10. osztályosok között

  • Finta-Fekete Eszter Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum Heinrich Andrea I. helyezett
  • Pesek Adrien Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum Heinrich Andrea II.
  • Corbeanu Nóra-Diana Nagykárolyi Elméleti Líceum Szabó Csilla III.
  • Polacsek Eszter Kölcsey Ferenc Főgimnázium Bagosi Ilona Dicséret
  • Koszma Melinda Nagykárolyi Elméleti Líceum Szabó Csilla Dicséret
  • Filip Rebeka Kölcsey Ferenc Főgimnázium Bagosi Ilona Dicséret
  • Kulcsár Izabella Kölcsey Ferenc Főgimnázium Bagosi Ilona Dicséret

A 11. osztályosok között

  • László István Nagykárolyi Elméleti Líceum Putovits Tünde I. helyezett
  • Balogh Ádám Csaba Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum Czier Andrea II.
  • Sánta Dániel Nagykárolyi Elméleti Líceum Putovits Tünde III.
  • Kinţel Alexandra Nagykárolyi Elméleti Líceum Putovits Tünde Dicséret
  • Jánk Péter Barnabás Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum Czier Andrea Dicséret

A 12. osztályosok között

  • Juhos Roland Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum Heinrich Andrea I. helyezett

* Az új szabályzat szerint csak az első helyezettek vesznek részt az országos döntőn. Amennyiben valamelyik megye nem küld diákot, akkor más megye második helyezettje jut ki a döntőbe.