Pénteken a Mono-lógok című előadást mutatják be Nagykárolyban a Nagykárolyi Kulturális Központ döMIk amatőr színjátszó csoportjának tagjai. December 7-én, pénteken 18 órai kezdettel a Nagykárolyi Művelődési Központ Deák Endre-termébe várják az érdeklődőket a poli-monodrámának aposztrofált színdarabra, amely Matei Vișniec „Cabaretul cuvintelor” című műve alapján készült.
Az előadás alapjai az idei nyári táborukban körvonalazódtak, s elsőként a Szilágycsehben megrendezett XX. Partiumi Diákszínjátszó Fesztivál keretein belül mutatták be, második helyezést érő sikerrel. Hogy itthon sikerül-e a közönséget megnyerni, egy előadás utáni közös beszélgetésben szeretnék kideríteni. A belépés ingyenes.

