A lelkészek számára tartott legutóbbi adminisztrációs gyűlésen számolt be Nagy Sándor esperes az új esperesi hivatal tervéről. A Károlyi Gáspár Egyházmegyei Központ látványtervét Tolnay István főjegyző mutatta be – számol be erről a Nagykárolyi Református Egyházmegye világhálós újsága.
Mivel a Nagykárolyi Református Egyházmegye Esperesi Hivatala nem rendelkezik saját tulajdonú székházzal, ezért az egyházmegye vezetősége nagy hangsúlyt fektet e hiány pótlására. Folyamatosan pályáznak az ingatlan felépítéséhez szükséges anyagi forrás előteremtéséhez. Az új ingatlan látványterveit Szilágyi László mérnök készítette el. Az esperesi hivatal Nagykárolyban, a Károli Gáspár utcában fog felépülni. Kétszintes épület lesz. A földszinten kap majd helyet a tanácsterem, ahol a lelkipásztorok rendszeresen megtarthatják szakmai megbeszéléseiket, és konferenciákat szervezhetnek. Emellett helyezkedik el két iroda. A tetőtéren vendégszobák lesznek kialakítva. Nagykárolyban ez lesz az első olyan egyházi épület, ami a város szülöttjének, neves bibliafordítónknak, Károli Gáspárnak a nevét viseli.



You must be logged in to post a comment.