28.4 C
Nagykároly
2026. 06. 22.

F. Cîţu: Külföldi befektetőkkel együtt reformáljuk meg a román gazdaságot

A kormány külföldi befektetőket vonz be, hogy velük együtt megreformálhassa a gazdaságot – jelentette ki csütörtökön Florin Cîţu miniszterelnök, és hozzátette: ebből a szempontból harminc év elveszett.

„A kormány elfogadott és a parlament elé terjesztett egy törvényjavaslatot, amely (…) megszünteti azt a szocialisták által tavaly elfogadott populista ostobaságot, amelynek értelmben a román állami vállalatok már nem férhetnek hozzá a tőkepiacról vagy a befektetőktől származó tőkéhez”- mondta Cîţu egy, a Bukarest Értéktőzsde által szervezett szakmai értekezleten.

Hangsúlyozta: beruházásokra és az állami vállalatok reformjára van szükség, és ez ügyben ‘harminc év elveszett’.

A miniszterelnök szerint a bevezetett intézkedésekkel a kormánynak egy nehéz időszakban sikerült megtartania Románia országbesorolását.

Hozzátette: az elmúlt év utolsó negyedében Románia uniós szinten az egyik legnagyobb gazdasági növekedést produkálta. AGERPRES/

error: Content is protected !!

Discover more from Nagykárolyi Anziksz

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading