A kormány külföldi befektetőket vonz be, hogy velük együtt megreformálhassa a gazdaságot – jelentette ki csütörtökön Florin Cîţu miniszterelnök, és hozzátette: ebből a szempontból harminc év elveszett.

„A kormány elfogadott és a parlament elé terjesztett egy törvényjavaslatot, amely (…) megszünteti azt a szocialisták által tavaly elfogadott populista ostobaságot, amelynek értelmben a román állami vállalatok már nem férhetnek hozzá a tőkepiacról vagy a befektetőktől származó tőkéhez”- mondta Cîţu egy, a Bukarest Értéktőzsde által szervezett szakmai értekezleten.
Hangsúlyozta: beruházásokra és az állami vállalatok reformjára van szükség, és ez ügyben ‘harminc év elveszett’.
A miniszterelnök szerint a bevezetett intézkedésekkel a kormánynak egy nehéz időszakban sikerült megtartania Románia országbesorolását.
Hozzátette: az elmúlt év utolsó negyedében Románia uniós szinten az egyik legnagyobb gazdasági növekedést produkálta. AGERPRES/


You must be logged in to post a comment.