A legnépszerűbb videómegosztó portálon is megtekinthető immár az a kisfilm, amit a Kalazanci Szent József Líceum tanárai és diákjai készítettek.
„A videó a Republikon Intézet pályázati kiírására valósulhatott meg és három iskola vett részt benne. Az általunk készített filmecske témája a “fiatalok a járvány idején“ volt. A projekt hétfőn zárult le egy kerekasztalbeszélgetéssel, ahol a diákok elmondhatták és megoszthatták egymással tapasztalataikat, amiket az elmúlt időszak során, a járvánnyal, karanténnal és online oktatással kapcsolatban szereztek”- mondta Sopronyi Roland pedagógus.
„Az online oktatás teljes mértékben felborította életünket, s ezt nem csak tanárként, vagy a diákoktól hallott információként mondhatom, hiszen közvetve mindenkit érintett a járványhelyzet okán kialakult állapot. Bár lassacskán elfogadtuk, hogy online kell tanulnunk, oktatnunk, mostmár a diákok zöme is nagyon vágyik a “normális“ keretek között történő iskolai oktatásra. Úgy gondolom sok új dolgot próbálhattak/próbálhattunk ki, viszont végzős osztály osztályfőnökeként azon az állásponton vagyok, hogy az iskolai jelenlét nagyon fontos lenne és a közösségi kapcsolatot sem lehet pótolni semmilyen online eszközzel.
A kisfilmet Jónucz Alfonz kollégámmal és a diákokkal együtt készítettük. Nem csak a projekt miatt, hanem azért, mert végre történik valami, amin együtt dolgozhatunk. Ennek az együttes élménynek a megélése biztosította a filmecskénk vezérfonalát is,
hiszen azt szerettük volna bebizonyítani, hogy mennyire egy cipőben járunk mindannyian. Hiszen mindőnket érint ez a mostani helyzet és mennyire jó, hogy nem fölényes, autoriter módon, hanem útitársként álltunk eddig is a diákok mellett, legalább abban a pár évben, míg élvezzük a bizalmukat, s amíg együtt építhetjük, formálhatjuk őket, egy szebb jövőkép reményében”- mondta Sopronyi Roland.
A videóban elhangzó alapzenét is a kalazancisok játszották fel, a felvételben való segítséget pedig nagyon köszönik, Szűcs Józsefnek, a Nagykárolyi Művelődési Központ igazgatójának.
A kisfilmben énekeltek: Csizmár Bernadett XII. B, Gál Stefánia XI. C osztályos diákok. Zenéltek: Blaga Alex X. B, Tempfli Ákos, Varga Máté és Murvai Ádám nyolcadikos diákok, valamint Jónucz Alfonz és Sopronyi Roland pedagógusok.
„A videó során kicsit mindennapjainkat, boldogabb és nehezebb pillanatainkat is próbáltuk megmutatni és jelezni elfogadó egyetnemértésünket (a híres Salvador Dalí maszkban). Reméljük meg sok hasonló produkciót hozhatunk össze a későbbiekben, de már korlátozások nélkül.
És természetesen azt is reméljük, hogy kis videónk sokak érdeklődését felkelti és tetszését is elnyeri majd!”- fogalmazott Sopronyi Roland.

