20.6 C
Nagykároly
2026. 06. 22.

Hajrá, humans!

Remek kezdeményezés a Humans of Carei elnevezésű facebookos közösség. Mint Teótól, az alkotótól megtudtam, rövidesen újabb résszel jelentkezik. Ám meglehet, hogy az egyik utolsóval. Ugyanis a fiatal hölgy rövidesen elhagyja Nagykárolyt.

Sajnálom. Szívesen nyilatkoztam annak idején ennek az oldalnak, és szívesen készítettem interjút vele. (Talán megengedik nekem, hogy ilyesmit írjak: az Anziksznak is valami hasonlók a céljai.) Hogy mik? Íme:

„Azért hoztuk létre a Humans of Carei oldalt, hogy egymást megismerjük, megnyissuk a lelkünket, összebarátkozzunk. Azt szeretnénk, hogy minden nagykárolyinak lehetőséget adhassunk arra, hogy szabadon kifejezze magát egy rövid történeten vagy üzeneten keresztül.

Brandon Stanton fotóművész projektje, a Humans of New York alapján jött létre a Humans of Carei, ahogyan már több főváros is átvette ezt az ötletet. Mi nem vagyunk ugyan főváros, de éppen ezért, mert egy pici városkában élünk, úgy gondolom, érdekes lenne megfigyelni azt, hogy milyen hatással lenne ez közösségünkre. Talán szociális szempontból is hozhat változásokat: előítéletek megszűnése, érdeklődés egymás iránt, nyitottság a változatosságra, reflexió és önreflexió. Mindezt fontosnak tartom az együttéléshez.

Lépjünk túl a félénkségünkön, a félelmeinken, és mindattól, ami visszatart, hogy megmutassuk, kik is vagyunk mi. Még az is lehet, hogy jól fog elsülni” – írja az alkotó az impresszumában. Nos, Teo, remélem, hogy még folytatódik ez a „projekt”.

(megyeri)

Pár „hjumánsz”:

error: Content is protected !!

Discover more from Nagykárolyi Anziksz

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading