Hétvégén zajlott a Petkes Gergely Matematikaverseny 14. kiadása

Szombaton zajlott az Elméleti Líceum pedagógusainak szervezésében a Petkes Gergely Matematikaverseny 14. kiadása. A megmérettetésre nem csak a nagykárolyi és a környező települések iskoláiból érkeztek diákok, hanem a megye egész területéről.

smart

„Örülök, hogy a pandémia miatti kétéves kihagyást követően újra sikerült megszerveznünk ezt a versenyt, melynek idei kiadásán mintegy 280 diák vett részt. A megmérettetés a korábbi években megszokott ütemterv szerint zajlott: míg a diákok az iskolában oldották a feladatokat, tanárkollégáimmal elmentünk Petkes Gergely sírjához, ahol megemlékeztünk róla. A koronavírus miatt egy másik kollégát is elvesztettünk, így ettől az évtől már Sorin Nilvanról is megemlékeztünk”- nyilatkozta Zsidó Sándor igazgató.

A Petkes Gergelyről elnevezett matematikaversenyre ötödik osztálytól lehet jelentkezni, román és magyar tannyelvű diákoknak egyaránt.

A versenyen az alábbi eredmények születtek:

Ötödik osztályosok: 1. hely – Nadasan Alexandru; 2. hely – Petrus Serban; 3. hely – Mestesanu Darius. (Mindhárman a szatmárnémeti Mihai Eminescu Főgimnázium diákjai.)

Hatodik osztályosok: 1. hely – Butnaru Victor (szatmárnémeti Mihai Eminescu Főgimnázium); 1. hely – Torok Brandusan Darius (szatmárnémeti Grigore Moisil Gimnázium); 2. hely – Felecan Darius; 3. hely – Sere Claudia (mindketten a szatmárnémeti Mihai Eminescu Főgimnázium).

Hetedik osztályosok: 1. hely – Cosma Cezara (szatmárnémeti Balcescu-Petőfi Lícem); 2. hely – Ciocîrlie Alin Cristian (szatmárnémeti Lucian Blaga Gimnázium); 3. hely – Burcus Casian -Stefan (szatmárnémeti Ioan Slavici Líceum); 3. hely – Vasile Sebastian (szatmárnémeti Grigore Moisil Gimnázium).

Nyolcadik osztályosok: 1. hely – Voc Denis (Nagykárolyi Elméleti Líceum); 2. hely – Temian Rares (felsőszopori Petru Cupcea Technológiai Líceum); 3. hely – Borota Nina (Nagykárolyi Elméleti Líceum).

Kilencedik osztályosok: 1. hely – Bücs Máté (Nagykárolyi Elméleti Líceum); 2. hely – Nicoara Lorena; 3. hely – Rus Marius Andrei (mindketten a szatmárnémeti Mihai Eminescu Főgimnázium diákjai).

Tizedik osztályosok: 1. hely – Rusu Luca (Nagykárolyi Elméleti Líceum); 2. hely – Dragan David-Ioan (szatmárnémeti Ioan Slavici Kollégium); 3. hely – Balogh Roland Péter (Nagykárolyi Elméleti Líceum).

Tizenegyedik osztályosok: Chereches Tudor-Mihai (szatmárnémeti Ioan Slavici Kollégium); 2. hely – Szabó-Thalmeiner Balázs (szatmárnémeti Hám János Római Katolikus Líceum); 3. hely – Calapis Patrick (szatmárnémeti Ioan Slavici Kollégium).

Tizenkettedik osztályosok: 1. hely – Győrfi Andrea-Monica (szatmárnémeti Ioan Slavici Kollégium); Petcu David (Nagykárolyi Elméleti Líceum); 3. hely – Erdei Kristóf (Nagykárolyi Elméleti Líceum); 3. hely – Iles Miruna-Maria (szatmárnémeti Ioan Slavici Kollégium).

A dobogós helyezést elérő diákok pénzjutalmat vehettek át teljesítményükért: 150, 100 és 50 lejes értékben.

Különdíjat vehettek át:

Berinde Vlad Gavril (aranyosmeggyesi George Cosbuc Iskola)

Haga Heidi (Börvelyi Általános Iskola)

Somogyi Noémi (kálmándi Dr. Joseph Szolomajer Általános Iskola)

Temian Rares (felsőszopori Petru Cupcea Technológiai Líceum).

A különdíjasok további 150 lejes pénzösszeget tartalmazó borítékot is kaptak munkájukért.

A Nagykárolyi Elméleti Líceum vezetősége köszönetet mind mindazoknak, akik hozzájárultak a XIV. Petkes Gergely Matematikaverseny megszervezéséhez.

A verseny támogatói: Ardealul olajgyár, Fluid Group Hagen kft., Infratirea mezőgazdasági társaság, MW Trade kft., Roman Adrian könyvelőiroda, Coraltech kft., Agro Pataki kft., MIL Trade kft., Kneho Rom kft., Com Service Bachus kft., Mem Bau kft., Gold T Farm kft., Stahlbau Hermann kft., Cherestesiu-Hatvani közjegyzőiroda, Frontal Production Rumanien kft. Nagykároly, Steiger kft., Blandory kft., Andy kft., Marius Mold 2005 kft., Mark Trans kft., Haga Electro kft., G&H Trudi kft., Lumen Full kft., Pásztor Auto Dismantling kft., Varga Quattro kft., Reitler cukrászda, Komáromi István, Löchli Mihály, Szakola Sándor, Fazakas Zoltán, Fülöp Gábor, Rákóczi-Lukács Levente, Balogh Sándor, Pop Stefan, Binder&Family kft., AMI Crys Agro kft., AMI Crys Store kft.