19.6 C
Nagykároly
2026. 06. 22.

Kérésekkel fordulnak az új sportminiszterhez

Ioana Bran személyében új minisztere van Románia új kormányának. A szatmári politikus kinevezése pedig sokak számára örömre adhat okot, hiszen ismeri a szatmári problémákat, és segíthet ezek megoldásában.

Az Ifjúsági- és Sportminisztériummal ugyanis több közös ügye van a városvezetőségnek, amelyek már hónapok vagy évek óta húzódnak. Ezekre hívja fel a miniszter figyelmét Kereskényi Gábor polgármester és Magyar Lóránd parlamenti képviselő, bízva benne, hogy miniszterként Ioana Bran fokozottan szem előtt fogja tartani a szatmáriak érdekeit.

„A Sport Hotel kapcsán többször is kértem, hogy a minisztérium adja át az épületet az önkormányzatnak. A hat éve üresen álló, leromlott állagú ingatlanban helyeznénk el ugyanis a Szatmárnémetibe érkező, illetve itt játszó sportolókat, természetesen a teljes felújítást követően” – mondja Kereskényi Gábor.

Magyar Lóránd parlamenti képviselő a Csipler Sándor-vívóterem ügyében kéri a miniszter segítségét. Ugyanis a város fel szeretné újíttatni az épületet, EU-s támogatás felhasználásával. Ám ehhez a minisztérium a felújítás idejére át kellene adja az épületet az önkormányzatnak. Eddig azonban a kérésre – érthetetlen módon – nem született pozitív válasz.

„Több alkalommal is egyeztettem a Román Vívószövetség elnökével egy férfi párbajtőr olimpiai központ létrehozása kapcsán. Az egyeztetések jó úton haladnak, ezzel pedig új lendületet kapna a szatmári vívósport. De kiemelt fontosságú az is, hogy a sportolók jó körülmények között edzhessenek, emiatt is sürgetjük a vívóterem teljes hőszigetelését, felújítását. Eddig azonban a minisztériumban falakba ütköztünk, remélem a szatmári miniszter majd segít és nem állja útját a fejlesztésnek” – mondja Magyar Lóránd.

Közlemény

Előző cikk
Következő cikk
error: Content is protected !!

Discover more from Nagykárolyi Anziksz

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading