Csütörtökön, március 22-én a Nagykárolyi Kulturális Központ Deák Endre-termében megtartották az immáron a tizenegyedik alkalommal meghirdetett nagykárolyi tehetségkutatót, a Ki mit tud? című versenyt.
A nagykárolyi művelődési ház versenyének ez a szakasza az óvodás és a kisiskolás gyerekeknek szólt. A csöppségek közül többen énekeltek, verset mondtak, akrobatikai mutatványt adtak elő, de az is előfordult, hogy amolyan one man/one woman show-t tapsolhattak a jelenlévők.
Az idei tehetségkutatón összesen negyvenegy gyerek vett részt, ők szerte Szatmár megyéből érkeztek. A Ki mit tud? versenyt a nagyobbacskáknak, az 5–8. osztályosoknak szóló Tip Top Junior követte, melyre idén hat gyerek nevezett.
A zsűri tagjai: Leșan Ligia tanító, Fülöp Andrea tanító, Bud Daniela oktató, Kovács Mónika oktató, Salamon Spivac Denia oktató, Robotin Larisa tanár. A versenyen a konferálás feladatát Adrian Ștefănuți látta el.
Íme, az eredmények:
Ki mit tud? – gyerek
óvodások korosztálya:
- I. helyezés – Pătrașca David
- II. helyezés – Nilvan Rareș
- III. helyezés – Pietrar Antonia
- dicséret – Pop Teodora
- dicséret – Halhober Eduard
- dicséret – Măran Elisa
- különdíj – Kovács Hanna
elemisták
- I. helyezés – Vandici Matei
- II. helyezés – Obiș Richter Gabriel
- III. helyezés – Pop Valentina
- dicséret – Coșar Koppány Vajk
- dicséret – Rațiu Raul
- dicséret – Kiss Ervin
TIP TOP JUNIOR
V–XIII. osztályosok
- I. helyezés – Márton Anita
- II. helyezés – Mureșan Esperanza
- III. helyezés – Linzenbold Levente
A nyertesek okleveleket, illetve játékokból, édességekből és könyvekből álló nyereményeket vihettek haza. Idén az első helyezettek trófeát is kaptak. Mindahány gyerek részvételi oklevelet is kapott. A szervezők ezúton is gratulálnak a részvevő gyerekeknek annak okán, mennyire felkészülten jelentek meg.
Közlemény


You must be logged in to post a comment.