Szombaton, május 5-én 17.30 órai kezdéssel a Károlyi-kastélyban megnyitják a Tekinteten túl elnevezést viselő tárlatot, mely Román Fotóművész-szövetség tavaly Nagykárolyban megtartott közgyűlésén készült képalkotások tekinthetők meg.
Az esemény szervezője a nagykárolyi Vasile Vénig László Fotóklub. A rendezvény keretében adják át az idei FIAP- és AFIAP-minősítéseket. A rendezvény keretében a Ceatăra román népzenei együttes fog alkalmi műsorral szolgálni.
A Nagykárolyban sorra kerülő közgyűlés tervezett programja:
- 10.15 a Károlyi-kastély és a városközpont megtekintése
- 12.00 az egykori Aranyszarvas fogadó, a jelenlegi városháza megtekintése
- 13.00 a mezőfényi malommúzeum és a sváb tájház megtekintése, illetőleg strudlikóstolás
- 17.30 a Tekinteten túl elnevezést viselő tárlat megnyitója, a FIAP-minősítések átadása
- 18.30 egyeztetés a romániai kortárs fotóművészetről
Az esemény támogatói: Nagykárolyi Polgármesteri Hivatal, Mezőfényi Polgármesteri Hivatal, L’Art Hotel, Gróf Károlyi Idegenforgalom-népszerűsítő Központ, ContiTech Fluid Automotive Romania Kft., Digitalis gyógyszertár, Agro Pataki Kft., Kneho-Rom Kft., Gold-T-Farm gyógyszertár, Steiger Kft., Assist-Trend Servetele Kft.
Közlemény

