Traian Băsescu korábbi államfő Dragoş Georgescut nevezte meg mint pártja, a Népi Mozgalom (román betűszóval: MP) nagykárolyi polgármesterjelöltjét.
Románia korábbi államelnöke Szatmárnémetiben, pártja jelöltindító rendezvényén egyebek között bejelentette, hogy az MP a nagykárolyi városvezetőségre is pályázik, mégpedig Dragoş Georgescut gondolják alkalmasnak erre a tisztségre. Szatmárnémetiben Horea Anderco korábbi polgármestert kérték fel. Pragmatizmust tart kívánatosnak Dragoş Georgescu – a rendezvényen arról szólt, hogy a demokráciát sokan félreértelmezték, egyszersmind szerinte sok munkára van szükség.

