Nagykárolyi Sportgála

Szerdán ünnepélyes keretek között tartották meg a nagykárolyiak sportgáláját. A rendezvényen a sportegyesületek javaslatai alapján a 2019-es esztendőben kimagasló teljesítményt elérőket jutalmazták.

A rendezvény szervezője, Bogdan Georgescu köszöntötte a fiatal sportolókat, illetve a felkészítőiket. Egyperces főhajtással adózott a jelenlévő sokadalom a már elhunyt nagykárolyi sportolóknak. A továbbiakban Kovács Jenő nagykárolyi polgármester beszélt arról, hogy rövidesen a város nevében díszpolgári kitüntetést ad át Silviu Lung sokszoros labdarúgó-válogatottnak, de például Pro Urbe-díjjal fognak kitüntetni egy másik jeles nagykárolyi focistát, Béres István. A nagykárolyiak sportszeretetét méltatta a továbbiakban Pataki Csaba, a Szatmár Megyei Tanács elnöke is.

A díjakt, az elismerést jelző oklevelek átadására is sor került a méltó szavak után.

Idén a sportújságírókat is díjazták: Stahl István (az életműve okán), Florin Mureșan, Ionuț Blăjean, Constantin Demian, Pesek Attila, Valentin Păduraru.

Sportrendezvények szervezéséért

Daniel Mureșan – Strongman Carei 2019, Kovács Szabolcs – Nagykárolyi Futsal Kupa 2019

Kung Fu – Nagykárolyi Shaolin Sportklub

Laczkó Dávid Attila, Variu Balaban Andrei, Szöcsi Ronaldo, Purcel Elena, Halhober Eduard, Schnel Kristóf, Schnel Alexandra, Nagy Eszter, Mudure Andrei, Sulyok Denis

edzők: Variu Alin, Variu Balaban Cristian

Repülőgépmodellezés – Nagykárolyi Diákklub

Reitler Alex, Măran Natanael, Cristea Nicolae, Fischer Mátyás, Vandici Matei, Culcear David, Racolța Eric, Guț Andrei, Horvay Zsombor, Cobzas Borgan

edző: Mastan Gheorghe

Íjászat – Corvus Regia Sportegyesület

Lászlófi Csaba, Matei Sorin, Szaniszlai Csaba, Dragoș Georgescu, Széri Kincső, Vadai Zalán, Danku Zoltán, Danku Julia

Sporthorgászat

Peter Micula

Műlovaglás

Jakab Áron

Kutyaszánhúzás

Daniel Marius Tentiș

Biliárd

Oláh Gábor, Gergely Francisc

Dzsúdó – Nagykárolyi Spartacus Dzsúdóklub

Hajlák Hannah, Nintaș Noris, Chiș Antonio, Crișan Paul, Zota Matei, Moldovan-Pop Bryan, Hagen Ralph, Sivadó Ádám, Guț Andrei, Portikhegyi Dávid, Uglai Andrei

edzők: Hajlák Iosif, Predoi Marian

– Szatmárnémeti Judo Master Klub

Mates Andrei, Mates Ioana, Ghiurcuta Valentin, Radac Ionut, Centea Iris Giulia

edzők: Pelcz Attila, Stan Traian, Centea Aurelian

Kosárlabda – Nagykárolyi Primo Kosárlabdaklub

Mates Luca, Sabou Iasmina, Vágó Vivien, Lupu David, Sabau David, Guraliuc Emanuel, Lukács Alexia, Berches Luca, Jurj Lucas, Uilaki Mara, Marincas Oana, Panic Aaron, Ciucos Matei, Roman Odett

edzők: Timoc Florentina, Lucuta Iulian, Racolta Adriana

gokart – Nagykárolyi Diákklub, nagykárolyi Kart Racing Sportegyesület

Saierli Francisc, Solymosi Máté, Szulák Edward, Graz Chris

felkészítő: Mille Ioan

Asztalitenisz

Nagykárolyi Diákklub

Bogdan Luca, Erdei Daniel, Chiuhan Alexandra, Kokán Gergő, Láng Márk, Szűcs Ábel

Nagykárolyi TAPO Sportklub

Koncz Júlia, Gindele Hanna, Bodon Ameli, Forgács Hanna Patrícia, Wachter Nóra

Nagykárolyi Victoria Városi Sportklub

Rad Ayana, Comiati Alexandra, Pascui Nicoleta, Havrincea Amalia, Harmathi Bíborka, Costea Răzvan, Knecht Barnabás, Forgács Márk Richárd, Kovács Tamás, Pozsonyi Kevin, Abriham Eugen

különdíjak: Dari Helga, Szilagyi Paul

edzők: Mircea Podoba, Maran Alin, Ghic Roxana, Süveg Roland

Atlétika

Nagykárolyi Sportiskola

Turcu Vlad, Ticle Denis, Hasna Teodora, Racolța George, Bereczki Evelin, Balog Olimpiu, Cura Roxana, Turcu Alexia, Benke Edward, Pósz Paula, Linzenbold Karina, Kinczel Antonia, Bontea Luca, Botos Iulia

edzők: Turcu Florin, Ioan Mărneanu

Karate

Nagykárolyi Sakura Sportklub

Tyukodi Cristina, Süveg Lénárd, Keserű Mercedes, Hevele Botond, Candrea Maya, Dobrican Iris, Bonea Luca, Cosma Darius, Chis Claudia, Fogas Raul, Süveg Milán

edzők: Engber Ingrid, Dărăban Gheorghe

Karate Do BFKS

Bartincki Attila, Molnar Teodora, Molnar Patric Gheorghe, Hosu Ioana Sorina, Butunoi Marcovici Cristina Maria, Lacatus Tudor, Lacatus Marius, Linzenbold Csanád, Kecséti Krisztián Csaba, Chis Matei

edzők: Fazekas Gheorghe Zoltán, Bartincki Attila, Bács Csaba

Sporttánc

LEAD & FOLLOW

Szerény Dóra

Mureșan Luca-Mureșan Ariana

Volfer Olivér-Pap Nikolett

Botos Ádám-Gindele Ingrid

Marcsó Gergő-Koszta Anais

Jonucz Dominik-Bagossy Anna

Vadas Teodóra

edző: Bagossy Zoltán

Kézilabda

Nagykárolyi Elméleti Líceum

Sebestyén Ádám, Popán Dániel, Onuczán Roland, Kocsis Kristóf, Merk Dominik, Botlinger Ádám, Nagy Benjámin

edző: Schrádi Gábor

Kalazanci Szent József Római Katolikus Líceum

Székely Petra, Ált Antónia, Lebedy Róza

edző: Dohan Mircea

Női labdarúgás – Nagykárolyi Daliana Sportklub

Sas Raisa Tiana, Betterini Sofia, Chiș Claudia Anamaria, Cornean Andreea, Czier Zsanett, Deac Ayana Maria, Găzdag Daria, Meghișan Mara Cristina, Mureșan Alexa, Nyiri Panna, Rus Clara Maria, Silaghi Vivien, Szilva Jázmin

felkészítők: Crăciun Kinga, Jurj Nicușor

Férfi labdarúgás

Nagykárolyi Victoria Városi Sportklub

Ghiarfaș Mihai, Nyéki Kevin, Lobonț Raul-Sebastian

Nagykárolyi Sportiskola

Negreanu Răzvan, Szénási Márk, Rus Bogdan, Fechete Codruț,

Nagykárolyi Kinder FC

Csobi Ákos, Laios Paul, Szabó Ádám, Szilágyi Ákos, Dobran Dávid, Bontea Philip

edzők: Botan Marius, Bagossy Alexandru, Tabi Zsolt, Gindele Gergely, Csenteri József, Nintas Răzvan, Botos Zsolt

klubvezetők: Pereș Virgil, Zsidó Sándor, Tabi Zsolt

(a félkövérrel kiemelt sportolókat nevezték meg az egyesületek a tavalyi év sportolóinak)