A kisvárdai és a nagykárolyi önkormányzat igyekszik együttműködni abban, hogy a két város egészségügyi intézményei számára támogatást szerezzen. Az erről szóló határozattervezetet a mai gyűlésén jóváhagyta a károlyi önkormányzati döntéshozó-testület.

A Felső-Szabolcsi Kórház főigazgatója, Hegyi Henrik korábban azt nyilatkozta: – Kiváló alkalom arra, hogy a két kórház együtt dolgozzon, az, hogy megnyíltak azok a pályázati felületek, amelyek a határon átívelő együttműködéseket segítik és támogatják. Az elmúlt évben már több alkalommal egyeztettünk, és most egy olyan megbeszélésen vagyunk túl, amelyen véglegesítettük a pályázati tartalmat szakmai szempontból. Kigondoltuk a költségvetési számot, a pályázati időtartamot, és elkezdjük a konkrét munkát, hogy a pályázat határidőre benyújtásra kerülhessen. Megbeszéltük a munkamódszert egymással, azt, hogy ki milyen erőforrásokat biztosít, kinek mi a feladata, úgyhogy most már tényleg „csak dolgoznunk” kell – tette hozzá a kórházvezető, aki nagykárolyi részről Raț Elisabeta kórházmenedzserrel, Bochiș Dianával, a Nagykárolyi Polgármesteri Hivatal Pályázatfelügyelő és Fejlesztési Irodájának munkatársával, valamint Várna Leventével, a Nagykárolyi Polgármesteri Hivatal Egészségügyi Igazgatóságának vezetőjével tárgyalt nemrégiben Nagykárolyban.
A pályázat tervezett összköltségvetése 2 400 000 euró, ötven-ötven százalékos a megoszlás a két pályázati partner között. A megvalósítást huszonnégy hónapos időtartamra tervezik. Őszre várható, hogy megismerhessük az elbírálás eredményeit, amennyiben megítélik a támogatást, akár még ősszel megkezdődhet a megvalósítás.
A pályázatba olyan területek fejlesztését célozták meg, amelyek mindkét kórházat érinti, így a nőgyógyászati terület, a műtők felújítása, illetve a kardiológiai betegek vizsgálatát segítő készülékek beszerzését tervezik.
A rendkívüli gyűlésén a Nagykárolyi Helyi Tanács jóváhagyta két határon átívelő támogatás megpályázását. A Románia és Magyarország közötti Határon Átnyúló Együttműködési Program keretében Nagykároly és Kisvárada önkormányzatai az egészségügyi szolgáltatások fejlesztése érdekében pályáznak meg támogatást, ugyanakkor Nagykároly és Nyírbátor helyhatóságai a munkakörülmények fejlesztése érdekében szintén támogatást pályáznak meg. A tanácskozás keretében a testület tagjai jóváhagyták a nagykárolyi Elméleti Líceum és a Iuliu Maniu Műszaki Szakgimnázium sporttermeinek átvételéről szóló határozattervezetet is.



You must be logged in to post a comment.