A Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei szakaszán kimagasló eredményeket értek el az Elméleti Líceum diákjai: 29 tanulójuk részesült díjazásban, II-tól egészen XII. osztályig.

Öten értek el I. helyezést : Vágási Dorottya III.o. Komlódi Enikő tanítványa, Kiss Ervin VII.o. , Jobbágy Enikő tanítványa, Mészáros Péter IX.o., Schlachter Kinga tanítványa, Bokor Titanilla XI.o. és Balogh Roland-Péter XII.o. Czenter Enikő tanítványai.
II. helyezett lett Kaplonyi Ákos IX. o. Drágos Rolland XI.o, Mák Andor XII.o. ( Schlachter Kinga, Czenter Enikő)
III. helyezést ért el Mák Borbála X. o. (Schlachter Kinga), Pap-Czier Péter XI.o. és Gyerkes Fruzsina XII.o.( Czenter Enikő)
Dícséretben részesült még: Csörsz Hanna II.o. Korcsmáros Gabriella tanítványa, Erdei Maja és Halász Fruzsina-Anna III. osztályosok (Komlódi Enikő), Németi Ádám V.o. , Ludescher Martin VIII.o. ( Kiss Sándor), Gyerkes Csilla és Nagy Zsófia-Kinga X.o. (Schlachter Kinga), Katona Péter, Vakarcs Martina, Kocsis Kristóf, Görög Dóra és Szücs Rebeka XI.o. ( Czenter Enikő), Filip Izabella, Dohi Csenge, Székely András, Gnandt Brenda és Toma Tamara XII.o. (Czenter Enikő, Schlachter Kinga).
Csapatversenyben négy évfolyamon sikerült az I. helyet megszerezni, mégpedig III.osztályban ( Vágási Dorottya, Erdei Maja, Halász Fruzsina-Anna alkotta csapat), IX.osztályban ( Mészáros Péter, Kaplonyi Ákos, Somogyi Ágnes), XI. osztályban ( Bokor Titanilla, Drágos Rolland, Pap-Czier Péter) és XII. osztályban ( Balogh Roland-Péter, Mák Andor, Gyerkes Fruzsina).
Április 17-19.-én Miskolcon fogják megszervezni a verseny országos döntőjét, amelyen az Elméleti Líceumot Vágási Dorottya, Kiss Ervin, Mészáros Péter és Bokor Titanilla fogja képviselni. Sok sikert kívánunk nekik!


You must be logged in to post a comment.