Fiataloknak szánt 54 lakás megépítése érdekében Nagykároly átadott megfelelő területet az Országos Lakásépítő Ügynökségnek. Egy másik kiírást is megpályáz a város – szolgálati lakásokat alakítanának ki a Teremi út mentén lévő lakóövezetben.
A ma megtartott rendes havi közgyűlésen a város önkormányzati döntéseit meghozó testület jóváhagyta, hogy az Országos Lakásépítő Ügynökség (román betűszóval: ANL) számára átadják a Teremi út 86/B szám alatti területet, hogy oda összesen 54 lakásból álló tömbházat hozzon létre. Az ügynökség kiírásának értelmében ezeket a lakásokat fiatalok bérelhetik. Mint ismeretes, Nagykárolyban már léteznek abban az övezetben úgynevezett ANL-lakások – 85 kétszobás, illetve 12 egyszobás.
Információnk szerint a napokban újabb lakásépítést is megpályáz a város. Mint Várna Leventétől, az önkormányzat tanügyi és egészségügyi igazgatóságának vezetőjétől megtudtuk, 19 lakás kialakítását pályázzák meg, mégpedig az ANL szolgálati lakásokat megcélzó programja keretében. Ezeket a ma jóváhagyott 54 lakás szomszédságába tervezik, és elsősorban a kórházban szolgáló orvosok számára biztosítanák őket.

