Az őszi tanévkezdéskor egyesítik a 3-as iskolát és az Elméleti Líceumot.
Figyelemmel követve és elemezve a nagykárolyi oktatási rendszerben az utóbbi években lezajlott folyamatokat, tekintettel a gyerek-, illetve a tanulói létszám változására, az osztályok számára, a tanerőre, az intézmények költségvetését figyelembe véve Nagykároly önkormányzata a következő átalakításokat viszi véghez a város tanügyi rendszerében a 2018–19-es tanévtől kezdődően:
1. a 3-as Számú Általános Iskola (Ignișului utca 18.) beolvasztása a nagykárolyi Elméleti Líceumba (Ignișului utca 20.) – előbbi önálló jogi személyiségének a megszüntetése.
Az iskolai hálózat kialakítása a helyhatóság feladata a tanügyi törvény rendelkezéseinek megfelelően, a döntésekért ugyanakkor ő maga felelős. Az iskolai rendszer fentebb megnevezett átalakításának kezdeményezése előtt egyeztettek az érintettekkel: a helyhatóság, a megyei tanfelügyelősség, az érintett oktatási intézmények, és mindez a diák javát kívánja szolgálni. Az iskola-összeolvasztás 2018. szeptember 15-e után érezteti majd a hatását, amikortól fogva a két oktatási intézmény eggyé válik, mégpedig a nagykárolyi Elméleti Líceum elnevezéssel.
Bízunk abban, hogy a két iskola egyesítése hasznos intézkedés, mind a tanulók, mind a szülők számára, és ugyanakkor a tanerő és a személyzet számára.
Nagykároly, 2017. 12. 11.
Tisztelettel,
Kovács Jenő
polgármester

